• 20. 6. 2018

  FOTOGALERIE

  Hráli jsme volejbal STOP Jeli jsme lodí na ostrov Vrgada STOP Koupali jsme se v moři, opalovali jsme se na pláži STOP Vrátili jsme se zpět STOP Po večeři jsme řešili kvíz, jestli bychom přežili na pustém ostrově STOP Další den jsme šli pěšky na jinou pláž STOP Ještě se ozveme STOP

  Vaši deváťáci STOP

 • 20. 6. 2018

  Aneta Miklová

  FOTOGALERIE

  Děti, které navštěvují dramatický kroužek, si zažily dvě po sobě jdoucí náročná soustředění. První probíhalo celou sobotu. Tady jsme se zaměřovali hlavně na práci s prostorem, práce s pohybem a vlastním tělem na jevišti. Taky jsme si zkusili základy psaní scénáře na daný námět a zužitkování naučených dovedností s aplikací na jevišti.

  Na druhém soustředění, které bylo dvoudenní s přespáním ve škole, jsme hlavně pracovali s maskou, využití rekvizit a práci ve skupině. Myslím, že jsme si obě soustředění hodně užili.

 • 19. 6. 2018

  Nela Nedomová, Hanka Červenková

  FOTOGALERIE

  Včera jsme si zaplavali k bojkám, abychom nalovili pár hezkých mušlí. Poté jsme doplavali k molu, ze kterého jsme skákali do moře. Pan učitel Vávra skočil grandiózního placáka. Dnes šli někteří z nás v 5 ráno běhat na pláž. Dopoledne jsme si zahráli hry s Terkou a Vaškem. Po obědě jsme se vyřádili na plovacím hradu. Poté se nám podařilo vylovit z moře snubní prstýnek. Radost z nálezu byla převelká. Dnešní den jsme zakončili posezením na pláži s kytarou.

 • 18. 6. 2018

  Zdeňka Krmášková

  V květnu probíhal jarní sběr papíru. Celkem jsme nasbírali 7 796,5 kg papíru.

  Všem, kdo se do sběru zapojili, děkujeme, že třídíte papírový odpad, čímž zlepšujete kvalitu životního prostředí.

  Nejlepší sběrače do konce školního roku odměníme.

  Pořadí tříd: (hodnoty po zaokrouhlení)

  • 1. třída: 2 087 kg (104 kg/žáka)
  • 2. třída: 826 kg (59 kg/žáka)
  • 5. třída: 660 kg (51 kg/žáka)
  • 7. třída: 1 237 kg (48 kg/žáka)
  • 9. třída: 685 kg (43 kg/žáka)
  • 4. třída: 510 kg (36 kg/žáka)
  • 3. t
 • 18. 6. 2018

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 14. 6. 2018 probíhaly ve škole obhajoby absolventských prací, na kterých od října pracovali žáci 9. třídy.

  Žáci vypracováním dokazují schopnost dlouhodobější samostatné práce, vyhledávání a zpracování informací, schopnost napsat vlastní úvahu na dané téma, zpracovat text pomocí textového programu a prezentovat svou práci před veřejností.

 • 18. 6. 2018

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Odpoledne farmářského dne patřilo veřejnosti. Od 14 hodin proběhl na návsi u Obecního domu Farmářský trh. Ve stáncích byly k mání trubičky, perníčky sirupy, kozí sýry, med, povidla, valašské panenky, keramika, výrobky ze dřeva i výrobky žáků základní školy. Děti si prodej velmi užívaly, vyvolávaly různé reklamní slogany a vyprodaly téměř všechny své výrobky.

  Kromě možnosti nákupu různých výrobků byly v centru pozornosti i stánky řemeslníků. Bylo možné si na trenažeru vyzkoušet dojení kozy nebo namlet na vločkovači vločky. Také si zájemci mohli vyzkoušet zpracování ovčí vlny, uplést z pedigu podnos nebo vyzkoušet modrotisk.

 • 18. 6. 2018

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Díky spolupráci s Agrární komorou Zlín a občanským sdružením Líska se podařilo uspořádat v úterý 12. června Školní farmářský den.

  Tématem tohoto projektového dne bylo jídlo a jeho příběh, zdravý životní styl, místní udržitelná ekonomika, tradice, řemesla a farmaření. Celé dopoledne jsme sice s obavami pohlíželi na oblohu, ale počasí vyšlo a děti mohly celé dopoledne strávit venku. Čekalo je paličkování, zpracování ovčí vlny, předení na kolovrátku, pletení ošatek i práce s pedigem.

 • 18. 6. 2018

  Pavla Holíková

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 14. 6. prožili páťáci poslední preventivní program tohoto školního roku. Aktivity byly zaměřeny na přechod na 2. stupeň.

 • 16. 6. 2018

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  V pátek 15. června se proměnila 1. třída na párty místnost. Ráno děti ve skupinách rozluštily matematickou šifru, díky které se dostaly k barvení námořnických triček. Taky jsme si zahráli prvoukové, češtinové a pohybové hry. Den rychle utekl.

 • 16. 6. 2018

  FOTOGALERIE

  Tak jsme v sobotu dorazili do Chorvatska. Je to tu celkem fajn, ale pořád něco musíme – chodit na zmrzlinu, koupat se v moři (zatím je dost studené), opalovat se, chodit do jídelny na jídlo. No prostě pořád něco. Vůbec nemáme čas se učit matematiku, češtinu a další naše oblíbené předměty. Snad to tady nějak zvládneme. Zítra se vám zase ozveme, jestli už konečně máme čas na to učení.

  Vaši deváťáci.

      

Edupage - návody

Počet návštěv: 1356039

Novinky

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Telefon: +420 731 440 493
Adresa školy: Kašava 193,
763 19 Kašava

Pátek 22. 6. 2018