• 15. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 14. 12. 2017 proběhlo v Orlovně (Ne)Tradiční vánoční posezení. Sešli se zde žáci, jejich rodinní příslušníci a přátelé, učitelé a pozvaní hosté, aby si v předvánočním období užili trochu kultury v podání našich žáků a zaměstnanců školy.

  Děkuji všem šikovným žákům a učitelům, kteří se na akci podíleli, a paní učitelce Černochové za celkovou organizaci této vydařené akce. Děkuji také rodičům a SRPŠ, kteří se s ochotou zapojili do předvánočního tvoření a organizace vánočního posezení.

 • 15. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Děti ve školce jsou tak hodné, že už dárky od Ježíška dostaly v pátek 15. 12. 2017: hračky, knihy, stolní a výukové hry a jiné dárky, které všem dětem udělaly velkou radost.

 • 15. 12. 2017

  Pavla Holíková

  FOTOGALERIE

  Páťáci se v českém i anglickém jazyce rádi učí ve dvojicích či malých skupinkách, vyhledávají informace na internetu a procvičují si učivo i online. V literární výchově tvořili komix a velmi se u toho bavili. Nakonec prezentovali před třídou.

  Saška a paní asistentka M. Vaculová vytvořily v pracovních činnostech krásný adventní věnec.

 • 13. 12. 2017

  Tomáš Juříček

  FOTOGALERIE

  Historii se žáci nemusí učit pouze v hodinách dějepisu, ale také v jiných předmětech. Šesťáci a sedmáci se v hodinách výtvarné výchovy věnovali tématu Starověký Egypt. Prostřednictvím svých výtvorů si upevnili dosavadní znalosti z tohoto období.

 • 13. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Ve středu 6. 12. zazpíval náš pěvecký sbor Slunéčko při obecní akci Rozsvěcování vánočního stromu. Děkujeme všem dětem za krásný zpěv vánočních písní.

 • 13. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  Tento týden vyšlo první číslo školního zpravodaje. V tištěné podobě byl distribuován všem rodičům, v elektronické podobě si zpravodaj můžete prohlédnout zde:

  Školní zpravodaj 09-2017 (pdf)

 • 13. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  V úterý 12. 12. nám ve škole zpříjemnilo výuku dvacet rodičů (maminky i tatínkové), kteří se ve třídách aktivně zapojili do předvánočního tvoření. Ve všech třídách se vyráběly vánoční dekorace, které budou následně prodávány při čtvrtečním (Ne)Tradičním vánočním posezením v Orlovně. Výtěžek z prodeje použije Sdružení rodičů a přátel školy k financování vzdělávacích aktivit školy.

  Všem přítomným rodičům děkuji za to, že si na nás udělali čas a přišli si s námi užít toto projektové dopoledne.

 • 12. 12. 2017

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  Naši prvňáčci už umí kuchtit podle receptu. Umí si celý recept přečíst bez pomoci paní učitelky. Hezky pracují ve skupinkách. Svůj ovocný salát nesli ochutnat i dalším učitelům. Příště zkusíme připravit jídlo podle náročnějšího receptu. Dobrou chuť.

 • 12. 12. 2017

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  V úterý dopoledne navštívil naši školu Mikuláš. Je to symbol blížících se Vánoc. Abychom si co nejvíce užili příjemnou předvánoční atmosféru, vyráběla děvčata ze 6. a 7. ročníku ve výtvarné výchově ozdoby na vánoční stromeček z odličovacích tamponů. Protože k Vánocům neodmyslitelně patří i vůně koření, ušila si děvčata voňavé stromečky. Práce je bavila a navíc koření příjemně provonělo celou místnost.

 • 11. 12. 2017

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Ve středu 6. prosince nocovali deváťáci ve škole. Měli tak dostatek času na nácvik vystoupení na besídku, objednávku absolventských triček, na výzdobu třídy, na různé hry i společné povídání. Také si mohli vychutnat sváteční atmosféru při rozsvěcování vánočního stromečku. Bylo to jejich poslední předvánoční nocování na škole. Snad si ho užili podle svých představ.

      

Edupage - návody

Počet návštěv: 952995

Novinky

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Telefon: +420 731 440 493
Adresa školy: Kašava 193,
763 19 Kašava

Neděle 17. 12. 2017