• Vladimír Drápal

Naše škola pořádá pro žáky školy lyžařský výcvikový kurz v Orlických horách – Čenkovicích. Kurz je určen pro žáky II. stupně.

Termín: 14. ledna 2018 (neděle) – 19. ledna 2018 (pátek)

Místo: Orlické hory – Čenkovice

Ubytování: hotel Atlas, vícelůžkové pokoje

Strava: plná penze, 3x denně, pitný režim v ceně

Cena: 3 900,- Kč (je nutno zaplatit do 12. ledna 2018)

Cena zahrnuje dopravu, ubytování, stravování a permanentku na lyžování.

Lyžařský výcvik bude probíhat pouze na sjezdových lyžích. Výcvik povedou zkušení instruktoři lyžování. Výcvik je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. V průběhu lyžařského výcviku se bude vyučovat carving. V areálu se nachází 7 vleků různé obtížnosti, včetně nejmodernějšího vleku v ČR na Červené Vodě. Délky jednotlivých sjezdovek jsou od 400 do 2 100 metrů.

• 17. 10. 2017

Zdeňka Krmášková

Cílem celostátního projektu 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoh. Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.

V letošním roce se do projektu zapojilo 74 žáků a pět dospělých. Ve středu 11. října se v jednu hodinu odpoledne vydaly od školy různými směry tři skupiny. Skupina žáků z 1. stupně se vydala směrem ke Křížové cestě. Žáci 6. a 7. ročníku šli směrem k Vrzavým skalám a naši nejstarší žáci směřovali na Vančici. Cestou se opět sbíraly odpadky, které neukáznění spoluobčané neustále vyhazují do přírody. Opět bylo nasbíráno několik pytlů plechovek, PET láhví a jiného odpadu, který rozhodně do přírody nepatří.

• 17. 10. 2017

Klára Černochová

I letos (7. 10. a 14. 10. 2017) se uskutečnil pro žáky šesté třídy adaptační kurz, jehož náplní bylo nejen přijmout nové spolužáky ale také přizpůsobit se novým učitelům a spolužákům na druhém stupni. Přeci jen je důležité, aby třída fungovala a předešlo se zbytečným incidentům.

I když mezi šesťáky přibyla pouze jedna nová spolužačka, je nesmírně důležité přijetí do kolektivu a další práce zaměřená na kamarádský přístup. Snad i proto bylo zvoleno téma „dobrý kamarád“. Děti nás poučily, co obnáší být dobrým kamarádem, jak se chová a co je jeho poslání. Já i lektoři – manželé Polínkovi – jsme se dozvěděli mnoho nových postřehů. Během dvou lekcí děti vyzkoušely mnoho her, tvořili reklamu na dobrého kamaráda a také si vytvořili vlastní „kamarádská pravidla“ třídy.

• 9. 10. 2017

Zdeňka Krmášková

Děkujeme všem žákům i rodičům, kteří se zapojili do podzimního sběru papíru. Celkem bylo odevzdáno 3092,5 kg papíru. Nejlepší sběrači budou po zásluze odměněni.

VÝSLEDKY TŘÍD

MŠ - 138,5 kg, průměr 2,95 kg

1. třída - 418 kg, průměr 22,00 kg

2. třída - 143 kg, průměr 10,21 kg

3. třída - 228,5 kg, průměr 19,04 kg

4. třída - 633 kg, průměr 42,20 kg

5. třída - 278 kg, průměr 21,38 kg

6. třída - 313,5 kg, průměr 17,41 kg

7. třída - 434 kg, průměr 16,07 kg

• 4. 10. 2017

Projekt 72 hodin pro lidi, přírodu a místo, ve kterém žiješ

Co je 72 hodin?

Jedná se o 6. ročník dobrovolnického projektu, do kterého se může zapojit každý, kdo má chuť něco změnit ve svém okolí. Žáci naší školy se do projektu letos zapojují již pátým rokem.

Akce proběhne ve středu 11. 10. 2017 od 12:45 do 16:00.

Kdo máte zájem, přidejte se k nám!

Více informací o projektu: www.72hodin.cz

• 4. 10. 2017

Šárka Makówková

Koncem září se v obci Trnava konal tradiční běh pro děti I. stupně základních škol. Z naší školy se závodu zúčastnilo celkem 21 dětí. Někteří již měli zkušenosti z předchozích let, ale ti nejmladší zažívali atmosféru závodu poprvé.

Již v úvodním závodu chlapců 1. ročníku skvělé první místo vybojoval Dominik Foldyna. V závodě žáků 2. ročníku obsadil pěkné čtvrté místo Tomáš Hora.

V kategorii dívek 3. ročníku závod s přehledem vyhrála Lucie Třísková a Jana Krčmová byla šestá.

• 3. 10. 2017

Zdeněk Vlk

Vážení rodiče a žáci,

tento týden je zahájen pro přihlášené žáky provoz zájmových kroužků. Z důvodu malého zájmu nebudou otevřeny kroužky Zdravotnický, Badminton I. a Šachový.

Dramatický kroužek I. byl sloučen s kroužkem Dramatický II. (středa 13:30 – 15:00 hodin).

Zájmový kroužek Zumbička byl z organizačních důvodů přesunut na středu od 15:15 do 16:00 hodin.

Nově ještě nabízíme kroužky:

VOLEJBAL - Petra Drábková

• hry s míčem, průpravná cvičení, hra volejba
  • 2. 10. 2017

Zdeněk Vlk

V pátek 29. září proběhl na naší škole branný závod. Žáci byli rozděleni do tří kategorií. Pro každou skupinu byla připravena jiná trať. Nejmladší žáci běželi podle růžových značek (trasa na Mapy.cz). Starší žáci měli trať vyznačenou žlutou barvou (trasa na Mapy.cz). A nejstarší kategorie dostala GPS a závodníci se museli orientovat podle zadaných souřadnic (trasa na Mapy.cz).

Na trati je také čekaly různé úkoly. Museli určovat dopravní značky, znát základy první pomoci, poznávat větvičky stromů, doplňovat kvíz a plnit spoustu dalších úkolů. Trat vedla lesem i po louce, přes potůčky, z kopce i do kopce. Závod byl odstartován v osm hodin ráno. Za necelou hodinu se začali závodníci postupně vracet. Někteří nesli bedly, jiní si z lesa přinesli hřiby smrkové. V jedenáct hodin byl závod u konce a začalo vyhlašování výsledků. Všichni soutěžící dostali diplomy a ti nejlepší si odnesli i medaile a drobné ceny.

Jídelní lístek

Edupage - návody

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace