• Základní škola a Mateřská škola Kašava se nachází v klidné části obce ve školním přírodním areálu mimo hlavní silnici. Přírodní okolí je za příznivého počasí využíváno k venkovní výuce a k volnočasovým aktivitám.
        • Kvalitní vzdělávání je na prvním místě. Menší počet žáků ve třídě umožňuje individuální přístup k žákům. Vyučující používají přirozené metody vyučování založené na tvořivé aktivizaci žáků v učení.
        • Důležitá je pro nás při vzdělávání spolupráce s rodiči. Vzájemná komunikace mezi rodiči, učiteli a žáky probíhá partnerským způsobem. Již několik let vlastníme titul Rodiče vítáni.
        • Vyzkoušejte také EduPage mobilní aplikaci, která je dostupná na zařízeních s operačním systémem Android a iOS. Dostávejte informace školy přímo do Vašeho mobilu.

Zjistěte, co je nového na naší škole
        • Retro výstava
        • 18. 9. 2018
        • Zdeňka Krmášková

Ve čtvrtek 13. září se vydali šesťáci na výlet do minulého století. V Domě zahrádkářů ve Vlčkové si mohli prohlédnout asi 350 předmětů, které byly zcela běžné v životě jejich babiček a prababiček. Retro aneb proti proudu času byla moc zajímavá výstava a určitě stála za návštěvu. Po prohlídce se žáci přesunuli do moštárny, kde se právě tlačil mošt. Všichni měli možnost ochutnat čerstvě vylisovanou šťávu. Poslední zajímavostí bylo vaření povidel. Činnost, která se už moc často nevidí. I tady proběhla ochutnávka. Společně jsme tak strávili moc zajímavé a příjemné odpoledne.

• Rodičovská kavárnička
        • 18. 9. 2018

Ve čtvrtek 13. 9. 2018 po třídních schůzkách se ve školní aule uskutečnilo neformální setkání rodičů a učitelů pod názvem Rodičovská kavárnička. Na úvod byli rodiče seznámeni s novinkami nového školního roku a školního informačního systému EduPage. Následovala diskuze na různá témata a společné posezení nad dobrotami, které pro tuto příležitost nachystaly paní kuchařky spolu se staršími žákyněmi.

• Učíme se hrou
        • 17. 9. 2018
        • Věra Mitrengová

Písmenka abecedy se dají učit všemi smysly. Naši prvňáčci si ze zápalek staví nejen tvary písmenek, ale i obtížnější obrázky.

• První návštěva obecní knihovny
        • 17. 9. 2018
        • Věra Mitrengová

Naši prvňáčci se přišli seznámit s paní Rochlovou a prohlédnout si, jaké knižní poklady na ně čekají ke čtení. Zatím jim vypůjčené knížky, či časopisy můžou předčítat rodiče

• Výuka náboženství
        • 14. 9. 2018

Výuka náboženství ve školním roce 2018/2019 bude probíhat dle rozvrhu:

ÚTERÝ - Bc. Naděžda Fraisová (výuka začína 18. 9. 2018)

• 1. - 2. třída: 12:15 - 13:00 hodin
          • 3. třída: 13:05 - 13:50 hodin
          • 4. třída: 13:55 - 14:40 hodin
          • 5. třída: 14:45 - 15:30 hodin

STŘEDA - P. Jan Mach (výuka začíná 19. 9. 2018)

• Vzdělávání učitelů
        • 13. 9. 2018
        • Martin Vávra

Do školy se nechodí vzdělávat pouze žáci, ale také naši učitelé. Ve dnech 27. 8., 3. 9. a 10. 9. 2018 proběhlo školení pedagogů zaměřené na teambuildingové aktivity, práci s třídou a komunikaci s žáky a rodiči. Podívejte se do fotogalerie, jak to probíhalo.

• Pomozte nám zachránit farmáře
        • 11. 9. 2018
        • Zdeňka Krmášková

Ve čtvrtek 6. září se žáci 7. a 8. ročníku zúčastnili besedy na téma Pomozte nám zachránit farmáře. Cílem bylo zvýšení pozitivního vnímání zemědělství s aspektem na volbu povolání, propagace regionálních produktů, osvěta a propagace šetrného zemědělského hospodaření. Během dopoledne se seznámili s hospodařením na farmě Agrofyto Lidečko, zahráli si simulační hru Opuštěné pole a na závěr proběhla beseda s kariérním poradcem z úřadu práce, který žáky seznámil s možnostmi výběru povolání v zemědělství.

• Zdravá školní jídelna
      • sCOOL web