• (Ne)Tradiční vánoční posezení

  15. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 14. 12. 2017 proběhlo v Orlovně (Ne)Tradiční vánoční posezení. Sešli se zde žáci, jejich rodinní příslušníci a přátelé, učitelé a pozvaní hosté, aby si v předvánočním období užili trochu kultury v podání našich žáků a zaměstnanců školy.

  Děkuji všem šikovným žákům a učitelům, kteří se na akci podíleli, a paní učitelce Černochové za celkovou organizaci této vydařené akce. Děkuji také rodičům a SRPŠ, kteří se s ochotou zapojili do předvánočního tvoření a organizace vánočního posezení.

 • Do školky už přišel Ježíšek

  15. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Děti ve školce jsou tak hodné, že už dárky od Ježíška dostaly v pátek 15. 12. 2017: hračky, knihy, stolní a výukové hry a jiné dárky, které všem dětem udělaly velkou radost.

 • Páťáci tvořili komix

  15. 12. 2017

  Pavla Holíková

  FOTOGALERIE

  Páťáci se v českém i anglickém jazyce rádi učí ve dvojicích či malých skupinkách, vyhledávají informace na internetu a procvičují si učivo i online. V literární výchově tvořili komix a velmi se u toho bavili. Nakonec prezentovali před třídou.

  Saška a paní asistentka M. Vaculová vytvořily v pracovních činnostech krásný adventní věnec.

 • Starověký Egypt

  13. 12. 2017

  Tomáš Juříček

  FOTOGALERIE

  Historii se žáci nemusí učit pouze v hodinách dějepisu, ale také v jiných předmětech. Šesťáci a sedmáci se v hodinách výtvarné výchovy věnovali tématu Starověký Egypt. Prostřednictvím svých výtvorů si upevnili dosavadní znalosti z tohoto období.

 • Slunéčko zazpívalo při rozsvěcování vánočního stromu

  13. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Ve středu 6. 12. zazpíval náš pěvecký sbor Slunéčko při obecní akci Rozsvěcování vánočního stromu. Děkujeme všem dětem za krásný zpěv vánočních písní.

 • První číslo školního zpravodaje

  13. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  Tento týden vyšlo první číslo školního zpravodaje. V tištěné podobě byl distribuován všem rodičům, v elektronické podobě si zpravodaj můžete prohlédnout zde: 

  Školní zpravodaj 09-2017 (pdf)

 • Předvánoční tvoření s rodiči

  13. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  V úterý 12. 12. nám ve škole zpříjemnilo výuku dvacet rodičů (maminky i tatínkové), kteří se ve třídách aktivně zapojili do předvánočního tvoření. Ve všech třídách se vyráběly vánoční dekorace, které budou následně prodávány při čtvrtečním (Ne)Tradičním vánočním posezením v Orlovně. Výtěžek z prodeje použije Sdružení rodičů a přátel školy k financování vzdělávacích aktivit školy.

  Všem přítomným rodičům děkuji za to, že si na nás udělali čas a přišli si s námi užít toto projektové dopoledne.

 • Kuchtíme podle receptu

  12. 12. 2017

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  Naši prvňáčci už umí kuchtit podle receptu. Umí si celý recept přečíst bez pomoci paní učitelky. Hezky pracují ve skupinkách. Svůj ovocný salát nesli ochutnat i dalším učitelům. Příště zkusíme připravit jídlo podle náročnějšího receptu. Dobrou chuť.

 • Výroba vánočních dekorací

  12. 12. 2017

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  V úterý dopoledne navštívil naši školu Mikuláš. Je to symbol blížících se Vánoc. Abychom si co nejvíce užili příjemnou předvánoční atmosféru, vyráběla děvčata ze 6. a 7. ročníku ve výtvarné výchově ozdoby na vánoční stromeček z odličovacích tamponů. Protože k Vánocům neodmyslitelně patří i vůně koření, ušila si děvčata voňavé stromečky. Práce je bavila a navíc koření příjemně provonělo celou místnost. 

 • Deváťáci nocovali ve škole

  11. 12. 2017

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Ve středu 6. prosince nocovali deváťáci ve škole. Měli tak dostatek času na nácvik vystoupení na besídku, objednávku absolventských triček, na výzdobu třídy, na různé hry i společné povídání. Také si mohli vychutnat sváteční atmosféru při rozsvěcování vánočního stromečku. Bylo to jejich poslední předvánoční nocování na škole. Snad si ho užili podle svých představ.

 • Zvítězili jsme v ringu

  8. 12. 2017

  Vladimír Drápal

  FOTOGALERIE

  6. prosince proběhl v rámci Podřevnické ligy turnaj v Ringu. Tentokrát se uskutečnil v Trnavě. Hrálo se ve dvou kategoriích: 6. – 7. třída a 8. – 9. třída. Družstvo tvořili vždy dva chlapci a dvě děvčata. Naši školu reprezentovali tito žáci: Terezka Machalová, Kuba Řezníček a Jirka Polášek ze šesté třídy, Terezka Bařinková, Hanka Marušáková a Štěpán Průcha ze sedmé třídy, Tomáš Křižka a Hanka Mačková ze třídy osmé, Honza Marcoň, Kuba Čáň, Nela Nedomová a Hanka Červenková z deváté třídy. Naši reprezentanti podali výborný výkon a zaslouženě celkově zvítězili. Všem našim účastníkům turnaje za jejich nadšený a bojovný výkon blahopřejeme.

 • Dopravní výchova ve 4. třídě

  8. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Ve středu 6. 12. 2017 přijel za našimi čtvrťáky pan Dřevojánek z dopravního hřiště v Malenovicích, aby je seznámil se základy bezpečného chování chodců a cyklistů. Seznámili se s dopravními značkami a křižovatkami, se kterými se mohou setkat v běžném provozu. Další pokračování dopravní výchovy čtvrťáky čeká v červnu, kdy se vypraví přímo do Malenovic na dopravní hřiště, kde si získané znalosti vyzkouší v praxi při jízdě na kole. Ti, co jízdu a závěrečný test zvládnou, získají průkaz cyklisty.

   

 • Do školy se nebojíme - druhé setkání

  8. 12. 2017

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 7. prosince naše předškoláky čekala další výprava k prvňáčkům. Dnes je čekalo matematické putování. Prvňáčci nejprve ukázali, jak umí počítat. Potom jsme společně zahráli hru molekuly. Předškoláci se přesunuli do lavic a začali prokazovat své matematické znalosti. Vybarvovali čísla, označovali počet čertů a andělů u bandy Mikuláše. Pak si poslechli příběh o rodině Číselníkově, kterým odfoukal vítr baňky ze stromečku i s dárečky. Pomáhali jsme jim najít ozdoby, které byly ve tvaru trojúhelníku, čtverce, obdélníku a kruhu.  Nakonec jsme jim našli i dárečky, které meluzína odnesla. Do dárečků děti pošeptaly své vánoční přání. Všichni hezky pracovali. Těšíme se na další setkání.

 • Mikuláš u třeťáků

  6. 12. 2017

  Šárka Makówková

  FOTOGALERIE

  Dnes naši školu navštívil Mikuláš a Anděl v doprovodu s čerty. Zavítal i mezi žáky ve třetí třídě. Děti byly plny očekávání a přichystaly si na přivítanou hezkou čertovskou písničku. Tím si Mikuláše získaly. Každý ve třídě dostal balíček, ve kterém byly ty pravé dobroty. Už teď se děti těší na podobnou návštěvu na příští rok.

 • Mikulášské dopoledne

  6. 12. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Dnes nám školní vyučování zpestřil Mikuláš se svojí družinou – andělem a několika čertíky. Zastavili se v každé třídě i v mateřské škole, aby všem dětem mohli předat dárky. Děkujeme SRPŠ a rodičům, kteří tuto akci pro naše děti připravili.

 • Poznáváme lidové tradice

  5. 12. 2017

  Klára Černochová

  FOTOGALERIE

  Šesťáci a sedmáci se minulý týden v rámci hudební výchovy seznamovali s lidovými tradicemi a dozvěděli se spoustu legend o životě svatých, kteří se v době adventní objevují v našem kalendáři. Nejprve jsme se navzájem seznámili se všemi světci – Barbora, Mikuláš, Ambrož, Lucie, Štěpán, někteří i vtipně ztvárnili scénku, jež vystihuje právě onu legendu. Jelikož právě na dnešek připadá svátek svaté Barbory, vydali jsme se s dětmi do školního sadu a ukořistili každý malou třešňovou větvičku, tu pojmenovali a následně dali do vázy. Tak uvidíme, kdo nám na štědrý den vykvete :-)

 • Prvouka v praxi

  4. 12. 2017

  Věra Mitrengová

  FOTOGALERIE

  V hodinách prvouky se o přírodě nejen učíme, ale také se snažíme propojovat učivo s praktickým uplatněním. Druháčci si vzali na starost ptačí budku, která se nachází přímo před školou. Celou zimu se děti budou starat o dostatek potravy pro naše ptačí kamarády.

 • Čertíci ze 3. třídy

  4. 12. 2017

  Petra Drápková

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek si děti ze třetí třídy v pracovní výchově vytvářely hlavy čertíků dle vlastní fantazie. Pomalu se tak připravovaly na příchod Mikuláše se svou družinou. Rodiče – poznáte své ratolesti ???

 • Čínský den

  4. 12. 2017

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  Ve středu 29. listopadu se první třída proměnila na obyvatele Číny. Začali jsme pozdravem a dopisem. Následovala rozcvička s čínskou hudbou a vymýšlení čínských jmen. Pak se nám ukázalo písmeno Č, kvůli kterému máme takto speciální den. Čínští prvňáci přečtli příběh k tomuto písmenu. Museli taky vypočítat plno příkladů, aby mohli začít hledat čínské znaky a rozluštit šifru. Nakonec jsme psali písmena do rýže a vyrobili naše čínské jméno. Byl to hezký den.

 • Pracujeme s interaktivní tabulí

  4. 12. 2017

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  V první třídě máme interaktivní tabuli, často a rádi ji ve vyučování využíváme.

stránka:

Novinky

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Telefon: +420 731 440 493
Adresa školy: Kašava 193,
763 19 Kašava

Neděle 17. 12. 2017