• Rozhodnutí - zápis do MŠ 2018/2019

  25. 5. 2018

  Zdeněk Vlk

  Mateřská škola, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace, rozhodla svým ředitelem podle ustanovení § 34, § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, a v souladu se zákonemč. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění, takto:

  Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání 2018/2019

 • Prevence je důležitá II

  25. 5. 2018

  Aneta Miklová

  FOTOGALERIE

  Ve druhé třídě proběhly dva preventivní programy, které byly zaměřené na vztahy ve třídě a zlepšování komunikace.

 • Klub

  25. 5. 2018

  Aneta Miklová

  FOTOGALERIE

  Od dubna chodíme s klubem i ven. Hrajeme fotbal, společně se připravujeme na výuku, dovádíme na průlezkách. Když je ovšem špatné počasí, vymýšlíme aktivity ve škole.

 • Brzy půjdeme na druhý stupeň

  25. 5. 2018

  Aneta Miklová

  FOTOGALERIE

  V rámci preventivního programu si páťáci zkusili jaké je to být zodpovědnější, sebe-prosadit se v kolektivu a i přesto být jeden tým.

 • Výuka matematiky venku

  25. 5. 2018

  Martin Vávra

  FOTOGALERIE

  Dnes, 24. 5. 2018, jsme s žáky 8. třídy využili krásného počasí a vyrazili jsme počítat ven. Žáci ve skupinkách pracovali na výpočtech obsahu kruhu, na které pak navazují výpočty povrchu a objemu válce, jež jsou využívány v různých praktických odvětvích, nejčastěji ve stavebnictví.

  Počítání venku jsme si užili :-)

 • Kašavský běh

  25. 5. 2018

  Vladimír Drápal

  FOTOGALERIE

  Ve středu 23. 5. proběhl již 24. ročník Kašavského běhu. Závod byl současně dalším, posledním kolem Podřevnické ligy.

  Závodu se zúčastnilo takřka 160 chlapců a děvčat ze sedmi škol. Byly to základní školy ze Slušovic, Trnavy, Želechovic, Fryštáku, Lukova, Štípy a Kašavy.

  Soutěžilo se v pěti kategoriích. První tři kategorie měly vytyčenou trasu mimo areál školy. Bylo to z důvodu rekonstrukce fotbalového hřiště. Žáci druhého stupně běželi klasický okruh dlouhý 1600metrů.

  V každé kategorii mohli nastoupit tři závodníci z jednotlivých škol. V I. kategorii se z našich dětí nejlépe umístili Dominik Foldyna na pátém místě a Zuzka Pařenicová na jedenáctém místě. Pěkného umístění dosáhli také Kuba Hradil, Matúš Džatko, Míša Křížková a Kája Hercíková.

  Ve II. kategorii se u chlapců nejlépe na šestém místě umístil Radim Mahďák a v kategorii děvčat suverénně zvítězila Lucka Třísková. Velmi dobře také bojovali Tomáš Hora, Vít Skalník, Pavlína Daňková a Ema Roháčková.

  Ve III. kategorii se na prvním místě umístil Dan Gargulák a těsně druhý skončil Šimon Maděra. Bojovný výkon podal také dvanáctý Dominik Drábek. U děvčat na pátém místě skončila Zuzka Rexová, těsně za ní doběhla Kája Průchová a osmá skončila Anička Michalíková.

  Ve IV. kategorii u chlapců suverénně zvítězil Štěpán Průcha, sedmý byl Kuba Řezníček a jedenáctý Vojta Dočkal. U děvčat na pátém místě skončila Nina Vašíková, šestá doběhla Terezka Krčmová a o lepší umístění připravila náhlá zdravotní indispozice Elišku Topičovou.

  V  kategorii nejstarších chlapců (8. a 9. třída) naši chlapci Filip Doležal, Karel Ševčík a Matěj Adámek i přes velké úsilí doběhli ve druhé polovině startovního pole. U děvčat na pěkném šestém místě skončila Pavlína Skybová, sedmá doběhla Hanka Mačková  a bojovný výkon podala také Kája Šišková.

  I když jsme jako škola tentokrát nezvítězili, je třeba všem reprezentantům naší školy poděkovat za bojovný výkon a těm nejlepším poblahopřát k výbornému výsledku.

  Na závěr chci také poděkovat pedagogům školy, žákům šesté a vybraným žákyním osmé třídy.

  Všichni přispěli k tomu, že závod proběhl v přátelském duchu a měl naprosto bezchybný průběh, což ocenili také pedagogové z ostatních škol.

 • Zapojování elektrických obvodů v 6. třídě

  24. 5. 2018

  Hana Pospíšilová

  FOTOGALERIE

  Protože se děti ve fyzice už naučily schematické značky součástí elektrického obvodu, zkusily si ve fyzice poskládat vlastní obvod a zakreslit jej jako schéma. Využily přitom nejen školní stavebnici, ale i vlastní, která obsahovala i pro nás zatím neznámé součástky. Velkou radost vyvolalo také spuštění motorku s kouskem papíru, který simuloval brusku.

 • Soutěžní den s IZS

  21. 5. 2018

  Martina Vaculová

  FOTOGALERIE

  Ve středu 16. května prožilo 6 žáků z 8. třídy soutěžní den s Integrovaným záchranným systémem.  Naši školu reprezentovali: Pavla Skybová, Kája Šišková, Hanka Mačková, Vojta Kolář, Vojta Březík a Tom Křížka. Museli prokázat vědomosti v oblasti první pomoci, pravidel silničního provozu a požární ochrany. Zjišťovali informace o armádě ČR, učili se poznat padělané zboží či měřit tlak jako profesionální zdravotníci. Hbitost a šikovnost předvedli při překážkové dráze, hodu granátem a jízdě zručnosti na kole. Mohli si vyzkoušet výstroj policisty i vojáka, prozkoumali zbraně a vojenská vozidla. Stanoviště se střelbou bylo k jejich zklamání zrušeno.

  Před skončením akce jsme mohli shlédnout vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla a ukázku bojové techniky musado.

  Závěrečné vyhlášení přineslo skvělý výsledek. Z celkem 19 družstev si náš tým si odnesl 5. místo! Gratulujeme!

 • Pasování na čtenáře

  21. 5. 2018

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 17. května se v komnatě 1. třídy konalo pasování na čtenáře. Přišlo všech dvacet čekatelů na řád čtenářů. Museli složit zkoušku, která se skládala z přečtení příběhu a čtenářského slibu. Protože prvňáčci byli šikovní, tak se Král Knihoslav VI. rozhodl všechny pasovat na čtenáře. Gratulujeme!

 • Zdravá 5

  18. 5. 2018

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Opět po roce za našimi dětmi zavítala lektorka z Nadačního fondu Albert Gabriela Hladůvková, aby seznámila žáky se zásadami zdravého stravování. A tak se uskutečnil program Škola Zdravé 5. Ten je určen pro žáky 1. stupně základních škol. Žáci se seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a přípravou zdravé svačinky.

  Párty se Zdravou 5 je dvouhodinovka pro žáky 2. stupně.  Žáci se dozvěděli užitečné informace o kombinaci zdravých potravin a chutí, naučili se jednoduché triky ze studené kuchyně i zásady správného stolování. Sami si připravili i jednoduché občerstvení.

  Děkujeme paní Hladůvkové za zajímavý program o zdravé stravě a životním stylu.

 • Opět ve finále v soutěži školních webů

  17. 5. 2018

  Zdeněk Vlk

  Naše škola se již potřetí probojovala mezi 10 finalistů soutěže školních webů. Do 30. 5. 2018 se do hlasování může zapojit i veřejnost.

  Návod na hlasování:

  Najdete nás po rozkliknutí odkazu na webovýxh stránkách soutěže www.scoolweb.cz/cena-verejnosti v sekci hlasování veřejnosti, dále v sekci ZŠ plně organizované.

  Děkujeme za váš hlas.

 • Projekt Pole

  17. 5. 2018

  Barbora Michálková

  FOTOGALERIE

  Ve výuce přírodovědy jsme se žáky 4. třídy vytvořili v rámci projektové hodiny nástěnný plakát „Ekosystém pole“. Žáci spolupracovali ve skupinkách, využívali poznatky, které se naučili v hodinách přírodovědy, a také ty, které si zjistili v rámci různých referátů z odborných knih a internetu. Moc to všechny bavilo a určitě to brzy zopakujeme.

 • Den matek v MŠ

  16. 5. 2018

  Petra Bořutová

  FOTOGALERIE

  Děti nezapomněly na své maminky ani ve školce. Obdarovaly je krásným dárkem, které malovaly tuší.

  Na velký formát papíru malovaly své maminky, které poté dozdobily kytičkou z papíru. Některé děti, ještě k tomu všemu, vyrobily i svá přáníčka z lásky.

  Dětem se to moc dařilo, a sklidily velký úspěch se svým obrázkem a za odměnu dostaly i sladkou pusinku od své maminky.

 • 5. třída v Praze

  15. 5. 2018

  Martina Vaculová

  FOTOGALERIE

  V pondělí 7. 5. odjeli páťáci na poznávací výlet do Prahy. Co je čekalo? Budíček před čtvrtou ráno, cesta vlakem, metrem, poté ozbrojenci a kontrola zavazadel před vstupem ke Hradu. V podzemní expozici byl připraven výukový program Hra o Hrad. Jako pomocníci mistrů různých řemesel museli hledat indicie na vystavených exponátech, a vyluštit tak tajenku.

  Následovala prohlídka katedrály sv. Víta a baziliky sv. Jiří. Žáci s doprovodem prošli Zlatou uličkou a prozkoumali vybavení hladomorny v Daliborce. Vydrápali se Petřínskými sady až k Zrcadlovému bludišti a kdo měl ještě dost sil, zdolal i rozhlednu, aby si shora prohlédnul dominanty Prahy.

  Čas ale rychle ubíhal, takže se páťáci svezli lanovkou a tramvají, počkali si na zpožděný vlak a vydali se zpět. Jestli byli unavení? Určitě ano, ale poznat to nebylo:-)

  Děkuji paní učitelce Holíkové za skvělou organizaci a maminkám (paní Holé a Gargulákové) za vzorný doprovod.  

 • Šesťáci v knihovně

  14. 5. 2018

  Tomáš Juříček

  FOTOGALERIE

  Kromě běžných hodin literatury ve škole se šesťáci občas staví v rámci výuky také do knihovny, aby se seznámili s novými knihami a vypůjčili si nějaké domů.

 • Vystoupení mažoretek a zumbičky

  14. 5. 2018

  Markéta Třísková

  FOTOGALERIE

  V neděli 14. 5. vystoupily holky z mažoretek a zumbičky na zahradní slavnosti pro maminky v Ostratě. Holky si užily nejenom vystoupení, ale i sladkou odměnu a atrakce, které si pro ně pořadatelé této akce připravili.

  Děkuji Elišce Topičové a Hance Červenkové za pomoc při organizaci dne a za nácvik vystoupení zumbičky.

 • Finanční gramotnost

  11. 5. 2018

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  V sedmé třídě se žáci snažili proniknout do tajů bankovnictví. Řešili slovní úlohy s procenty a učili se i jednoduché úrokování. Seznámili se s historií vzniku peněz i s finančními produkty. Učili se vyplňovat poukázky, řešili test týkající se vyobrazených osobností na českých bankovkách, všímali si ochranných prvků. Pozorovali bankovky s jinou měnou a také se orientovali ve výpisu z běžného účtu. Finanční gramotnost je velmi důležitá, ale také zajímavá. Všechno se v jedné hodině zvládnout nedá. A tak bychom v brzké době rádi pokračovali se získáváním zkušeností v oblasti financí.

 • Ukliďme Česko

  11. 5. 2018

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Cílem akce Ukliďme Česko je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek v přírodě. A tak se i naše škola připojila 7. května ke spoustě dobrovolníků, kteří se snaží, aby jarní přírodu nehyzdily odpadky. Žáci se rozdělili do několika skupin a pustili se do práce. Jedna skupina uklízela okolí školy, zametala a odstraňovala plevel. Další skupina si vzala na starost pořádek na Křížové cestě a na Naučné stezce. Ti nejzdatnější se vydali po stopách odpadu směrem k přehradě a mizel nepořádek i na březích potoků. A tak se vršily pytle s plasty, se sklem, keramickými střepy, kupilo se železo i pneumatiky. Snad se nám společnými silami podařilo odstranit nelegální skládky a přispět ke krásnému okolí naší obce.

 • Školka a zvířátka v lese

  10. 5. 2018

  Petra Bořutová

  FOTOGALERIE

  Zajímavým tématem ve vzdělávání dětí v naší školce bylo – Zvířátka v lese. Během 14 dnů jsme se s dětmi zaměřili na poznávání lesní zvěře pomocí obrázků, u kterých jsme si vždy povídali, co zajímavého o zvířátku víme, kde žije, čím se živí, proč je pro les a pro nás užitečné či neužitečné.

  Veškeré aktivity jsme se snažili vždy zaměřit a motivovat na toto téma, jako procházky do přírody a lesa, pozorování krajiny a všeho okolo. Díky dodržování „Pravidel o chování v lese“ však některé bystré děti zahlédly při procházce brouky, červy, motýly, ale i zajíce, veverku a srnku.

  Dále jsme se zaměřili na grafomotorické uvolňovací cviky, díky kterým si děti vytvořily krásné obrázky se sovami, ale hlavně uvolnily zápěstí a upevnily si správný úchop tužky.

  V neposlední řadě nesmí však vždy chybět pohyb, který je ztížen překážkami. Proto jsme dětem přichystali překážkovou dráhu, kdy musely děti zdolat přeskočení spadlého stromu, tenkou lávku nad potokem, bažinu v lese apod.

 • Pozvánka na seminář "Problémové chování"

  10. 4. 2018

  Zdeněk Vlk

  Vážení rodiče,

  zveme vás na seminář "Problémové chování", který se uskuteční ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 16 hodin ve školní jídelně.

  Přednášku povede zkušená lektorka Mgr. Kristína Papajová ze speciálně-pedagogického centra z Olomouce. 

  Hlídání dětí předškolního a školního věku je zajištěno.

   

  Anotace semináře:

  Zlobení vs. poruchy chování, znaky problémového chování, typické projevy chování související s daným věkem, způsoby zvládání problémového chování v rodinném a školním prostředí.

   

stránka:

Novinky

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Telefon: +420 731 440 493
Adresa školy: Kašava 193,
763 19 Kašava

Sobota 26. 5. 2018