• Připravujeme lyžařský kurz

  Vladimír Drápal

  Naše škola pořádá pro žáky školy lyžařský výcvikový kurz v Orlických horách – Čenkovicích. Kurz je určen pro žáky II. stupně.

  Termín: 14. ledna 2018 (neděle) – 19. ledna 2018 (pátek)

  Místo: Orlické hory – Čenkovice

  Ubytování: hotel Atlas, vícelůžkové pokoje

  Strava: plná penze, 3x denně, pitný režim v ceně

  Cena: 3 900,- Kč (je nutno zaplatit do 12. ledna 2018)

  Cena zahrnuje dopravu, ubytování, stravování a permanentku na lyžování.

  Lyžařský výcvik bude probíhat pouze na sjezdových lyžích. Výcvik povedou zkušení instruktoři lyžování. Výcvik je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. V průběhu lyžařského výcviku se bude vyučovat carving. V areálu se nachází 7 vleků různé obtížnosti, včetně nejmodernějšího vleku v ČR na Červené Vodě. Délky jednotlivých sjezdovek jsou od 400 do 2 100 metrů.

  Přihláška na lyžařský kurz (pdf)

 • Uklízeli jsme Kašavu

  17. 10. 2017

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Cílem celostátního projektu 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoh. Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.

  V letošním roce se do projektu zapojilo 74 žáků a pět dospělých. Ve středu 11. října se v jednu hodinu odpoledne vydaly od školy různými směry tři skupiny. Skupina žáků z 1. stupně se vydala směrem ke Křížové cestě. Žáci 6. a 7. ročníku šli směrem k Vrzavým skalám a naši nejstarší žáci směřovali na Vančici. Cestou se opět sbíraly odpadky, které neukáznění spoluobčané neustále vyhazují do přírody. Opět bylo nasbíráno několik pytlů plechovek, PET láhví a jiného odpadu, který rozhodně do přírody nepatří.

  Svojí ochotou opět naši žáci ukázali, že jim příroda není lhostejná.

 • Adapťák v 6. třídě

  17. 10. 2017

  Klára Černochová

  FOTOGALERIE

  I letos (7. 10. a 14. 10. 2017) se uskutečnil pro žáky šesté třídy adaptační kurz, jehož náplní bylo nejen přijmout nové spolužáky ale také přizpůsobit se novým učitelům a spolužákům na druhém stupni. Přeci jen je důležité, aby třída fungovala a předešlo se zbytečným incidentům.

  I když mezi šesťáky přibyla pouze jedna nová spolužačka, je nesmírně důležité přijetí do kolektivu a další práce zaměřená na kamarádský přístup. Snad i proto bylo zvoleno téma „dobrý kamarád“. Děti nás poučily, co obnáší být dobrým kamarádem, jak se chová a co je jeho poslání. Já i lektoři – manželé Polínkovi – jsme se dozvěděli mnoho nových postřehů. Během dvou lekcí děti vyzkoušely mnoho her, tvořili reklamu na dobrého kamaráda a také si vytvořili vlastní „kamarádská pravidla“ třídy.

  Já jsem s dětmi absolvovala oba kurzy a mohu s klidným srdcem říci, že mě mezi sebe šesťáci zapojili, stejně jako novou žákyni - jsem jim za to moc vděčná.  

 • Výsledky podzimního sběru papíru

  9. 10. 2017

  Zdeňka Krmášková

  Děkujeme všem žákům i rodičům, kteří se zapojili do podzimního sběru papíru. Celkem bylo odevzdáno 3092,5 kg papíru. Nejlepší sběrači budou po zásluze odměněni.

  VÝSLEDKY TŘÍD

  MŠ - 138,5 kg, průměr 2,95 kg

  1. třída - 418 kg, průměr 22,00 kg

  2. třída - 143 kg, průměr 10,21 kg

  3. třída - 228,5 kg, průměr 19,04 kg

  4. třída - 633 kg, průměr 42,20 kg

  5. třída - 278 kg, průměr 21,38 kg

  6. třída - 313,5 kg, průměr 17,41 kg    

  7. třída - 434 kg, průměr 16,07 kg

  8. třída - 68 kg, průměr   2,72 kg

  9. třída - 436 kg, průměr  27,25 kg

  VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ

  1. Marcoň Jan (9. třída) - 188 kg

  2. Milarová Lola (4. třída) - 179 kg

  3. Průcha Štěpán (7. třída) - 174 kg

  4. Topič Martin (4. třída) - 161 kg

  5. Křížková Michaela (1. třída) - 160 kg

   

   

 • 72 hodin pro přírodu

  4. 10. 2017

  Zdeňka Krmášková

  Projekt 72 hodin pro lidi, přírodu a místo, ve kterém žiješ

  Co je 72 hodin?

  Jedná se o 6. ročník dobrovolnického projektu, do kterého se může zapojit každý, kdo má chuť něco změnit ve svém okolí. Žáci naší školy se do projektu letos zapojují již pátým rokem.

  Akce proběhne ve středu 11. 10. 2017 od 12:45 do 16:00.

  Kdo máte zájem, přidejte se k nám!

  Více informací o projektu: www.72hodin.cz

 • Úspěch na Trnavském běhu

  4. 10. 2017

  Šárka Makówková

  FOTOGALERIE

  Koncem září se v obci Trnava konal tradiční běh pro děti I. stupně základních škol. Z naší školy se závodu zúčastnilo celkem 21 dětí. Někteří již měli zkušenosti z předchozích let, ale ti nejmladší zažívali atmosféru závodu poprvé.

  Již v úvodním závodu chlapců 1. ročníku skvělé první místo vybojoval Dominik Foldyna. V závodě žáků 2. ročníku obsadil pěkné čtvrté místo Tomáš Hora.

  V kategorii dívek 3. ročníku závod s přehledem vyhrála Lucie Třísková a Jana Krčmová byla šestá.

  V další kategorii dívek 4. ročníku obsadila krásné čtvrté místo Anna Michalíková a Karolína Průchová byla pátá.

  V kategorii dívek 5. tříd se na krásném 3. místě umístila Zuzana Rexová.

  Ke skvělým umístěním žákům moc blahopřejeme a všem ostatním dětem děkujeme za účast a reprezentaci školy.

 • Informace k provozu zájmových kroužků

  3. 10. 2017

  Zdeněk Vlk

  Vážení rodiče a žáci,

  tento týden je zahájen pro přihlášené žáky provoz zájmových kroužků. Z důvodu malého zájmu nebudou otevřeny kroužky Zdravotnický, Badminton I. a Šachový.

  Dramatický kroužek I. byl sloučen s kroužkem Dramatický II. (středa 13:30 – 15:00 hodin).

  Zájmový kroužek Zumbička byl z organizačních důvodů přesunut na středu od 15:15 do 16:00 hodin.

   

  Nově ještě nabízíme kroužky:

  VOLEJBAL - Petra Drábková

  • hry s míčem, průpravná cvičení, hra volejbal
  • 4. – 6. třída        
  • středa od 15:00 do 16:00 hodin
  • 330 Kč/pololetí (18 vyučovacích hodin)

   

  BREAKDANCE - Eduárd Kotikov

  • cvičení breakdance, vystupování na akcích
  • 1. – 9. třída
  • úterý 16:45 - 17:45 (první lekce 31. 10. 2017 ve školní aule)
  • 500 Kč/pololetí (18 vyučovacích hodin)

   

  Přihlášky do kroužku Volejbal a Breakdance zasílejte prostřednictvím zprávy v EduPage řediteli školy (jméno a příjmení žáka, název kroužku) do pátku 6. 10. 2017.

  Aktuální přehled všech kroužků naleznete ne webových stránkách školy: Zájmové kroužky Komunitní školy Kašava 

 • Branný závod Kašava - cestou necestou

  2. 10. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  V pátek 29. září proběhl na naší škole branný závod. Žáci byli rozděleni do tří kategorií. Pro každou skupinu byla připravena jiná trať. Nejmladší žáci běželi podle růžových značek (trasa na Mapy.cz). Starší žáci měli trať vyznačenou žlutou barvou (trasa na Mapy.cz). A nejstarší kategorie dostala GPS a závodníci se museli orientovat podle zadaných souřadnic (trasa na Mapy.cz).

  Na trati je také čekaly různé úkoly. Museli určovat dopravní značky, znát základy první pomoci, poznávat větvičky stromů, doplňovat kvíz a plnit spoustu dalších úkolů. Trat vedla lesem i po louce, přes potůčky, z kopce i do kopce. Závod byl odstartován v osm hodin ráno. Za necelou hodinu se začali závodníci postupně vracet. Někteří nesli bedly, jiní si z lesa přinesli hřiby smrkové. V jedenáct hodin byl závod u konce a začalo vyhlašování výsledků. Všichni soutěžící dostali diplomy a ti nejlepší si odnesli i medaile a drobné ceny.

  Počasí nás nezklamalo a tak se závod vydařil. Poděkování patří manželům Matuškovým, manželům Minaříkovým, paní Janatové, paní Horsákové, panu Jakubovi, Aleně Machalové, Tereze Langerové, Vendule Řezníčkové, Pavlíně Štěpánové, Petře Dočkalové a Jakubu Tomášovi za pomoc s přípravou a organizací závodu.

  Děkujeme také Nadaci Synot, která finančně v rámci Grantu školství a zájmové činnosti tuto akci finančně podpořila.

   

 • Rodičovská kavárnička

  29. 9. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  V polovině září po třídních schůzkách se ve školní jídelně konalo neformální setkání rodičů s učiteli Rodičovská kavárnička. Na programu bylo předání titulu Zdravá školní jídelna, rodiče byli seznámeni s dalšími funkcemi školního informačního systému EduPage a v závěru proběhla diskuze na různá témata vzdělávání a školství.

  Na setkání nechyběla dobrá káva, občerstvení a regionální dobroty, které byly připraveny v rámci projektu "Na Valašsku zdravě jíme, podle rad babiček vaříme".

  Děkujeme všem rodičům za účast a těšíme na další podobné setkání.

 • Máme titul Zdravá školní jídelna

  25. 9. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Po dvouletém úsilí jsme se dočkali začátkem září titulu Zdravá školní jídelna, který uděluje na základě přísných kritérií Státní zdravotní ústav. Získáním titulu jsme se zařadili mezi 65 oceněných zdravých jídelen v ČR. 

  Certifikát převzala vedoucí školní jídelny Andrea Macíková s týmem kuchařek při Rodičovské kavárničce, která se uskutečnila 14. 9. 2017 - ocenění přijely předat lektorky projektu Ivana Lukašíková a Jana Doležalová.

  Paním kuchařkám a všem zaměstnancům, kteří se na získání titulu Zdravá školní jídelna podíleli, děkuji za jejich práci, která vede ke stále lepšímu a zdravějšímu stravování našich dětí.

 • 20. 9. 2017

  Zdeněk Vlk

  Vážení rodiče a žáci,

  i pro letošní školní rok jsme pro vás připravili pestrou nabídku zájmových kroužků. Přihlášky a další informace naleznete na webových stránkách školy v rubrice Komunitní škola > Kroužky pro děti nebo u třídních učitelů. Přihlašovat se můžete do 29. 9. 2017, provoz kroužků bude zahájen od 2. 10. 2017.

 • Prvňáčci poznávají školu

  15. 9. 2017

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  Hned v úterý 5. 9. prošli naši nejmenší školáci celou budovu školy. Nejprve jsme se vydali za druháky, kteří nás naučili novou hru. Další zastávka byla ve třetí třídě, kde jsme společně zazpívali písničku. A tak postupně navštěvujeme všechny třídy ve škole. U pana ředitele a pana zástupce recitujeme naši pohybovou básničku.  I pan školník a paní kuchařky se s námi seznámili. Poslední zastávka byla v tělocvičně, jen škoda, že se dělala nová podlaha. Nemohli jsme se ani proběhnout. Nebojte, všechno doženeme.

 • Začíná provoz ranní družiny

  8. 9. 2017

  Zdeněk Vlk

  Vážení rodiče,

  od pondělí 11. 9. 2017 začíná pro žáky 1. - 5. třídy provoz ranní družiny - v čase od 6:30 do 7:15 hodin. Pro vstup do ranní družiny používejte hlavní vchod do školy, přihlášené děti předejte osobně paní vychovatelce v družině.

  Více informací o provozu školní družiny (provozní podmínky, úplata, pomůcky, omlouvání, dokumentace,...) naleznete ZDE.

 • Výuka náboženství

  5. 9. 2017

  Martin Vávra

  Dobrý den, 
  rozvrh hodin a termín zahájení výuky náboženství ve školním roce 2017/2018 naleznete v odkaze níže.

  Náboženství - rozvrh hodin 2017/2018

 • Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

  5. 9. 2017

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  V pondělí 4. 9. jsme na školním hřišti slavnostně zahájili nový školní rok 2017/2018. Největší pozornost byla věnována našim nejmladším prvňáčkům, kteří na uvítanou dostali krásný uvítací diplom a velkou slunečnici.

  Děkujeme hostům a rodičům za hojnou účast na slavnostním zahájení. Všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy přejeme, aby nový školní rok byl pro všechny úspěšný a plný pohody.

 • Provoz mateřské školy

  28. 8. 2017

  Zdeněk Vlk

  V pondělí 28. 8. 2017 zahajujeme provoz mateřské školy. Těšíme se také na nové děti, které poprvé do mateřské školy nastoupí.

   

  Informace k provozu mateřské školy

  Seznam pomůcek pro děti (PDF)

  První informační třídní schůzka rodičů dětí MŠ proběhne v úterý 12. 9. 2017 od 16:00 hodin.

  Těšíme se na vás...

 • Rozvrh hodin 2017/2018

  12. 8. 2017

  Martin Vávra

  V sekci rozvrh na webových stránkách naleznete rozvrh hodin pro školní rok 2017/2018 platný od 1. 9. 2017. Přihlášení uživatelé uvidí svůj rozvrh hodin také v přímo v Edupage.

  Pozn.: Pro prohlédnutí rozvrhu hodin klepněte na tlačítko tento týden a zvolte daný rozvrh hodin.

  Hezký zbytek prázdnin přejeme.

stránka:

Novinky

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Telefon: +420 731 440 493
Adresa školy: Kašava 193,
763 19 Kašava

Čtvrtek 19. 10. 2017