• Začíná výuka v zájmových kroužcích

• 29. 9. 2016

Od 3. 10. 2016 začíná pro přihlášené žáky výuka v zájmových kroužcích. Aktualizovaný přehled otevřených kroužků naleznete ZDE. Výuka kroužků Aerobik I. a Aerobik II. bude sloučena v jeden termín - ve čtvrtek od 13:50 do 14:50 hodin.

• Prezentace školy při soutěži Vesnice roku

• 24. 9. 2016

Hned na druhý den po zahájení školního roku navštívila školu hodnotící komise celostátního kola soutěže Vesnice roku. Jedenácti komisařům a zástupcům z obce byla škola v podání vedení, žáků a pedagogů přestavena v „plné parádě“. Kromě vzdělávání a prohlídky školy byly zmíněny aktivity v oblasti projektů, ekologických aktivit, spolupráce s obcí a spolky, zájmového vzdělávání a činnosti žákovského parlamentu. Nechyběla ani spartakiáda, zpěv pionýrů, breakdance, Kašavská gajdošská a dětský pěvecký sbor Slunéčko.

Všem, kdo se podíleli na přípravě prezentace školy a obce, děkujeme.

• Dopravní soutěž - jízda zručnosti

• 22. 9. 2016

V úterý 20. 9. se uskutečnila první část dopravní soutěže a to jízda zručnosti na kole. Zúčastnili se jí žáci třetí až deváté třídy. Na hřišti je čekalo devět překážek, které museli zdolat. Za chyby při zdolávání těchto překážek získávali trestné body. O konečném pořadí tedy nerozhodoval čas, ale v první řadě počet trestných bodů a až posléze dosažený čas na trati. Žáci třetí a čtvrté třídy měli překážky trochu zjednodušeny. Hodnoceni byli chlapci a děvčata dohromady.

V úterý nám sice nepršelo, ale byla dost velká zima a foukal vítr. Přesto všichni zúčastnění celou překážkovou dráhu zdolali a několik z nich dokonce bez jediného trestného bodu.

V zimním období nás čeká teoretická část soutěže a to test z dopravní výchovy.

Na plynulém průběhu soutěže měli také zásluhu žáci deváté třídy, kteří byli nápomocni při budování překážek a posléze jako pomocní rozhodčí při samotném závodě. Byli to Petra Dočkalová, Pavlína Štěpánová, Honza Marušák a Jindra Jarcovják.  Intenzivně také pracovala dokumentační skupina ve složení Venda Řezníčková, Katka Maděrová, Alena Machalová a Kristýna Fryšarová.

Výsledky soutěže

• Adaptační kurz pro šesťáky

• 20. 9. 2016
            • Hana Pospíšilová

Ve dnech 15. – 16. září 2016 se na naší škole uskutečnil adaptační kurz pro žáky 6. třídy, který tradičně slouží k lepšímu začlenění dětí z různých škol do nového kolektivu. V našem případě šlo o žáky ze ZŠ Lukov, kteří k nám nastoupili do druhého stupně.

Kurz vedli a celé dva dny se třídě věnovali zkušení psychologové, manželé Martin a Zdeňka Polínkovi, kteří si pro naše děti připravili spoustu her a zábavných činností. Děti se při nich naučily respektovat odlišnost druhého, poznaly lépe svoje spolužáky i samy sebe a pochopily, že v jednotě celé třídy je síla ke zdolání sebetěžších úkolů.

Všem se nám kurz velmi líbil a přinesl nám nejen zábavu, ale formou prožitku i poznání, že kamarádství je prima věc.

• Anketa pro žáky

• 5. 9. 2016

Milí žáci,

organizace Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko, která spolupracuje s naší školou, prosí o vyplnění krátkého dotazníku.

Dotazník je zcela anonymní a bude sloužit pro zhodnocení potřeb žáků a jejich zájmu ve škole něco změnit. Výsledky se pak objeví v dokumentu, který připravujeme s kolegy ke vzdělávání v našich školách a školkách.

Děkujeme za Tvůj čas při vyplnění.

ODKAZ NA DOTAZNÍK

• Prázdninová školička

• 16. 9. 2016

Letos poprvé se ve školce uskutečnila Prázdninová školička, kterou pro děti v MŠ a žáky 1. a 2. třídy uspořádala Komunitní škola Kašava.
              V týdnu od 15. 8. do 19. 8. 2016 byly pro přihlášené děti připraveny různé hry, pobyt na novém školním hřišti a v krásné přírodě v okolí Kašavy, výlet na Hrad Lukov a dokonce i přespání ve školce.
              Věříme, že se dětem Prázdninová školička líbila.

• Slavnostní zahájení školního roku 2016/2017

• 16. 9. 2016
            • Martin Vávra

Všichni žáci, kteří se opravdu těšili a už nemohli dospat se konečně dočkali :-) Dnes začal nový školní rok.

Za účasti pana starosty, rodičů, zástupců SRPŠ i obce jsme zaháli nový školní rok 2016/2017.

Žáci 9. ročníku přivítali nové prvňáčky a pan ředitel nové žáky školy. Poté se žáci odebrali, se svými třídními učiteli, do svých tříd.