• Mateřská škola

• Třídy

• Mateřská škola má dle školského rejstříku kapacitu 60 dětí. Navštěvují ji děti nejenom z obce Kašava, ale je otevřena i zájemcům z okolních obcí.

Výuka probíhá ve třech třídách, ve ktarých jsou děti rozděleny podle věku.

• Rybičky - mladší děti

• U mladších dětí převážně vytváříme základní hygienické, společenské a pracovní návyky, adaptujeme děti na pobyt v mateřské škole a na její organizaci. Jednoduchými hrami, písničkami, říkankami rozvíjíme základní komunikační dovednosti. Zvýšenou pozornost věnujeme správné výslovnosti dětí.

Logopedická prevence je prováděna v logopedických chvilkách, které jsou zařazovány v rámci denního programu. Spolupracujeme s rodiči dětí, společně hodnotíme pokroky a dle potřeby doporučujeme děti k dalšímu vyšetření speciálním pedagogem – logopedem.

• Kočičky - starší děti

• Starší děti cílevědomě připravujeme na vstup do školy, činnosti jsou pravidelné, všestranné. Učitelky dbají na harmonický rozvoj dítěte, rozvíjejí jeho osobnost, dbají na komunikační a sociální dovednosti.

• Delfínci - předškolní děti

• Individuálně pracujeme s dětmi, které navštěvují mateřskou školu posledním rokem a připravujeme je na vstup do základní školy. Předškolní děti pravidelně navštěvují školní vyučování žáků 1. třídy v rámci projektu Těšíme se do školy.