• Mateřská škola

• Těšíme se do školy

• Projekt Do školy se nebojíme je určen budoucím prvňáčkům a jejich rodičům.

Připravujeme nejen budoucí prvňáčky, ale i jejich rodiče na vstup do školy. Při společných setkáních se předškoláci i rodiče nenásilnou formou seznámí se školním prostředím, budoucími školními povinnostmi, s metodami vyučování, prostředím školy a učitelkami, které vyučují na 1. stupni naší školy.

Projekt probíhá převážně v 1. třídě naší základní školy a skládá se ze čtyř společných vyučovacích hodin s prvňáčky a ze dvou informativních schůzek s rodiči předškolních dětí.

Současná pandemická situace neumožňuje projekt plně realizovat. Schůzka s rodiči budoucích školáků je naplánována na měsíc červen.

• TermínPopis aktivity
          listopad Společné učení s prvňáčky.
          leden Společné učení s prvňáčky.
          únor Společné učení s prvňáčky.
          březen Společné učení s prvňáčky.
          březen Schůzka s rodiči budoucích předškoláků - informace k zápisu do 1. třídy.
          dubenZápis dětí do 1. třídy.
          červen Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků - informace ke školní docházce.