• Absolventské práce

• Úroveň zvládnutí klíčových kompetencí ověřujeme u žáků 9. ročníku závěrečnou ročníkovou prací většího rozsahu, která se skládá z písemné práce a její prezentace.

Žák vypracováním dokazuje především tyto schopnosti a dovednosti:

• schopnost dlouhodobější samostatné práce,

• schopnost vyhledávání a zpracování informací,

• schopnost integrovat učivo více předmětů a nacházet souvislosti mezi jevy a poznatky,

• schopnost napsat vlastní úvahu na dané téma,

• schopnost výtvarného a grafického zpracování tématu,

• schopnost vyjádření v cizím jazyku,

• schopnost zpracovat text pomocí textového programu,

• schopnost prezentovat svou práci před veřejností.

Téma práce si žák navrhne vlastní. Učitel návrh posoudí a poradí vhodné úpravy zadání. Žákem navržené téma může učitel zamítnout jako málo tvůrčí, neboť přednost má takové téma a jeho zadání, aby žáka vedlo nejen k zpracování informací, ale i k tvůrčí činnosti: návštěvě nějakého místa, jednání s lidmi, zapojení vlastní zkušenosti a záliby, pořízení vlastních fotografií, vypracování ankety, pokusu apod.

Téma žák zpracuje v zadaných termínech. Práce je přičleněna k některému předmětu a její hodnocení se zahrnuje do hodnocení prospěchu v tomto předmětu, tj. ovlivňuje známku na vysvědčení v 2. pololetí 9. třídy.

Dokumenty ke stažení:

Absolventská práce - informace (pdf)

Absolventská práce - požadavky (pdf)

Titulní strana - šablony (docx)

Prohlášení - šablona (docx)

Hodnotící list (xlsx)