• Přijímací řízení na SŠ

• Přijímací řízení na střední školy

• Novinky v přijímacím řízení na střední školy a střední odborná učiliště ve školním roce 2023/2024

Od 15. ledna 2024 bude zahájena informační kampaň MŠMT pro rodiče a žáky.

Od 1. února 2024 bude spuštěn elektronický systém pro přihlašování.

Do 20. února 2024 musí být podány přihlášky do oborů středního vzdělání bez talentové zkoušky.

Termín jednotné přijímací zkoušky je v pátek 12. dubna a v pondělí 15. dubna 2024 pro čtyřleté obory vzdělání. Náhradní termín JPZ je v pondělí 29. dubna a v úterý 30. dubna 2024.

Výsledky zveřejní školy 15. května 2024 na veřejně přístupném místě a v informačním systému. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí se písemně nezasílají.

• Evidence všech přihlášek, jak do maturitních oborů, tak nematuritních (učebních oborů) bude v jednotném informačním systému.
          • Možnost podat v 1. a ve 2. kole přihlášky až do 3 oborů vzdělání (až 5 v případě podání 2 přihlášek do oborů vzdělání s talentovou zkouškou).
          • Podat přihlášky bude možné plně elektronickou formou s ověřením zákonného zástupce (nebo zletilého uchazeče) prostřednictvím Identity občana. Elektronická forma přináší zjednodušení administrativních procesů všech zúčastněných stran. Dále bude umožněno podat přihlášky listině s podporou elektronického systému nebo jen v listinné podobě na tiskopisu.
          • Zachování 2 pokusů možnosti konat testy JPZ. Nově budou mít 2 pokusy i uchazeči, kteří se hlásí pouze na jeden maturitní obor.
          • Školní část přijímacích zkoušek bude skládána v průběhu delšího období.
          • Systém bude bezprostředně po vyhodnocení výsledků přijímacích zkoušek na základě prioritizace přiřazovat uchazeče ke konkrétním oborům vzdělání do konkrétních škol.
          • Principy konání druhého kola přijímacího řízení jsou nastaveny podobně jako kolo první, a to včetně jednotných termínů a povinnosti zohlednit v rámci kritérií pro přijetí JPZ. V rámci druhého kola je povinně aplikován výsledek JPZ z kola prvního.
          • V případě, že uchazeč nebude chtít nastoupit do určené školy, bude mít možnost v dané škole podat „vzdání se“ svého místa a zúčastnit se následujících kol přijímacího řízení.
          • Třetí a další kola již jednotně nejsou stanovena, je ponecháno v kompetenci ředitelů škol (informační systém zde plní pouze formu registrační kontrolní).

Informace pro žáky, rodiče, základní i střední školy budou průběžně zveřejňovány na webu

www.prihlaskynastredni.cz

V případě nejasností kontaktujte kariérovou poradkyni Mgr. Světlanu Divilkovou - prostřednictvím zprávy na EduPage, e-mailem divilkova.svetlana@zsamskasava.cz.