• Dotace a granty

Výzva: 2. výzva MAS Vizovicko a Slušovicko - IROP Vzdělávání

Registrační číslo: 246/06_16_075/CLLD_16_02_069

Realizace: 04/2020 - 06/2020

Obdržená dotace: 997 528,50 Kč (celkové náklady: 1 050 030 Kč)

Žadatel: Obec Kašava

Cíle projektu:

Cílem projektu byly drobné stavební úpravy a nákup vybavení do přírodovědné učebny. V rámci projektu byly pořízeny např. nové počítače, mikroskopy, videoprojektor, interaktivní tabule, model lidského těla či vestavné skříně pro uložení modelů a exponátů.

• Naše škola - naše radost II

• Nositel: MAS Vizovicko a Slušovicko, o.p.s.

Program: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
            Prioritní osa programu: 3 – Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání
            Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009726
            Období realizace: 1. 5. 2018 – 30. 4. 2022
            Výše finanční podpory: 8 279 252,80,- (100% dotace)

Aktivity projektu:

• Řízení MAP
            • Rozvoj a aktualizace MAP – Cílem aktivity je prohloubení procesu společného plánování v území včetně procesu strategického plánování ve školách a rozvoj partnerství, jehož výsledkem je aktualizovaný místní akční plán.
            • Evaluace a monitoring – Cílem aktivity je monitoring realizace projektu, naplňování cílů místního akčního plánu včetně vyhodnocení procesu přípravy aktualizovaného MAP.
            • Implementace – Cílem je podpora spolupráce (škol, školských zařízení, místních knihoven, muzeí, mimoškolních vzdělávacích a kulturních center zřizovaných NNO) při realizaci zastřešujících aktivit naplánovaných v místním akčním plánu. Realizované aktivity jsou komplementární s aktivitami škol podporovanými z výzev Podpora škol formou zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I a Šablony II.

Více informací o projektu: www.masvas.cz

• Naše škola - naše radost

• Naše škola – naše radost, to je název projektu, který byl na území Vizovicka a Slušovicka realizován po dobu dvou let (4/2016-3/2018), a do kterého byly zapojeny všechny mateřské a základní školy v území. Projekt financovaný z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) byl zaměřen na zlepšení kvality vzdělávání prostřednictvím spolupráce zřizovatelů s řediteli, ředitelů navzájem a ostatních aktérů věnující se dětem a mládeži. Během těchto dvou let jsme ve spolupráci s řediteli škol a jejich zřizovateli vypracovali dokument, který popisuje aktuální školství a vzdělávání na území Vizovicka a Slušovicka, vytipovali a zpracovali plán činností, které jsou pro rozvoj území prioritní, a které je třeba podporovat v následujících letech. Mimo tyto výstupy jsme se snažili podporovat zvyšování znalostí a dovedností pedagogických pracovníků a dalších osob působících ve vzdělávání. Za dva roky realizace jsme zorganizovali pro zapojené subjekty:

• 14 seminářů a workshopů zaměřené např. na polytechniku, experimenty v matematice, problémové chování dětí, spolupráci s rodiči apod.

• 2 výjezdní vzdělávací exkurze do škol v okolí Litovle a Dřevohostic

• 18 programů pro děti MŠ a žáky 1. a 2. ročníku ZŠ zaměřené na inkluzi, do kterých se zapojilo 260 dětí a 20 pedagogických pracovníků

• 7 kurzů předlékařské první pomoci, kterých se zúčastnilo více než 80 pedagogických pracovníků a dobrovolníků pracujících s dětmi a mládeží

Více o projektu (PDF)