• Komunitní škola

• Komunitní škola Kašava

• Komunitní škola Kašava, z.s. je spolek, který slouží všem lidem v obci a okolí bez ohledu na jejich věk. Snažíme se o to, aby se stala základním článkem celoživotního vzdělávání dospělých v obci a spádovém okolí. Se základní školou má společné zázemí – prostory a vybavení. Prostředky, které obec do školy vkládá, tak mohou být maximálně využity nejen ve prospěch žáků školy, ale i široké veřejnosti.

Cílem Komunitní školy Kašava je nabídnout veřejnosti vzdělávací kurzy a aktivity, které lidé potřebují a o které mají zájem - a to v místě bydliště, aby nemuseli za zábavou, sportem či vzděláním dojíždět do okolních měst.

Finanční příjem, který plyne z pořádání kurzů rozhodně nelze považovat za komerční aktivitu. Kalkulace kurzů jsou prováděny tak, aby pokryly pouze plat lektora či případné další náklady.