• Muzikál Noc na Karlštejně

  19. 3. 2018

  Hana Pospíšilová

  FOTOGALERIE

  Žáci 7. třídy se v pátek 16. března 2018 v Městském divadle Zlín zúčastnili divadelního představení muzikálu Noc na Karlštejně. Představení sledovali s noblesou dobře vychovaných a ukázněných dětí, za což je musíme velmi pochválit. Provedení hry se nám všem líbilo, členové dramatického kroužku své kolegy také chválili. Tož snad zase příště vyrazíme za kulturou…

 • Společně kamarádi

  16. 3. 2018

  Barbora Michálková

  FOTOGALERIE

  Ve 4. třídě již podruhé proběhl preventivní program Společně kamarádi. Zahráli jsme si společně spoustu her, které bořily pomyslné hranice. Hledali jsme, co vše máme a můžeme mít společného. Učili jsme se, jak spolu navzájem komunikovat, a také jak si pomáhat. Také jsme si zopakovali, jak být dobrým kamarádem, a co pro nás kamarádství znamená. Dvouhodinová akce utekla jako voda a všichni nabyli pocit, že nám to vzájemné kamarádství dlouho vydrží.

 • Model trávicí soustavy

  16. 3. 2018

  Hana Pospíšilová

  FOTOGALERIE

  V hodině přírodovědy jsme si názorně ukázali, jak funguje trávicí soustava. Místo zubů nastříhaly nůžky chleba, místo slin jsme přilili vodu a pak nám tuto směs místo stoliček rozmělnilo mačkátko na brambory. Dále šla „strava“ s přidaným barvivem do hltanu (kelímek bez dna) do sáčku (jícnu) a odtud do žaludku – velkého sáčku. Tam jsme jako žaludeční šťávy přidali potravinářské barvivo. Místo žaludečních svalů děti použily ruce. Ze žaludku šla kaše s dalšími barvivy (šťávy z jater a slinivky) do tenkého střeva – punčochy. Pak bylo vidět, jak se živiny vstřebávají do krve, neboli šťáva vytéká z prostupné punčochy. No a tlusté střevo bylo simulováno papírovými utěrkami, které vysušily obsah střeva. Výsledné vyprazdňování střeva – punčochy se dětem líbilo snad nejvíce.

 • Okrskové kolo recitační soutěže pro 1. stupeň

  15. 3. 2018

  Pavla Holíková

  FOTOGALERIE

  Okrskové kolo se letos uskutečnilo v ZŠ Lukov, kde se sešli zástupci z řad recitátorů z Kašavy, Fryštáku, Štípy a samozřejmě z Lukova.

  Za nás jely bojovat Anežka Morávková a Míša Křížková z 1. třídy, Nikolka Drábková z 2. třídy, Pavla Holíková ze 3. třídy  a Terezka Makovičková ze 4.třídy.Páťáky reprezentoval Šimon Maděra.

  Nejlépe dopadly naše prvačky Anežka a Míša, umístily se společně na 1. místě se stejným počtem bodů. Kategorie prváčků nebyla postupová.

  Bohužel konkurence v ostatních kategoriích byla veliká, a tak další naši soutěžící do okresního kola v Napajedlích nepostupují. Přesto jim patří velký obdiv a dík za výkony a odvahu.

 • Exkurze do ZŠ a MŠ v Dřevohosticích

  14. 3. 2018

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  V rámci projektu „Naše škola – naše radost“, uspořádala Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko dne 12. 3. 2018 vzdělávací exkurzi do městyse Dřevohostice. Za naši školu se exkurze zúčastnilo vedení školy a paní učitelka MŠ Petra Bořutová.

  Navštívili jsme základní i mateřskou školu, prohlédli si vzdělávací prostory, setkali se s paní ředitelkou a učiteli. Cílem tohoto setkání bylo navázat kontakty s místními pedagogy, se kterými můžeme v budoucnu sdílet své zkušenosti při vzdělávání našich dětí.

  Součástí exkurze bylo i setkání s panem starostou Dřevohostic a odborný seminář na téma „Spolupráce školy a rodičů“.

 • Chemie v 9. třídě

  14. 3. 2018

  Hana Pospíšilová

  FOTOGALERIE

  V dnešní hodině si děti hrály s modely a sestavovaly z nich různé uhlovodíky. Naučily se, že uhlík je čtyřvazný, vodík jednovazný, kyslík dvojvazný a že existují vazby jednoduchá, dvojná a trojná. Dnes jsme soutěžili, kdo vytvoří model zadané molekuly jako první, příště by někteří chtěli sestavit klidně i dvoušroubovnici DNA, jak sami tvrdili.

 • Okrskové kolo recitační soutěže pro 2. stupeň

  Jana Šindelářová

  V pondělí po obědě jsme se vypravili do Fryštáku, kde na nás již čekali soupeři v přednesu básní a prózy. Za naši školu se v okrskovém kole představili - Adam Blizňák, Sabina Pavelková a Tereza Bařinková, všichni ze 7. třídy, Lucie Milarová z osmičky a Jiří Topič s Nelou Nedomovou z devítky. Výkony všech účinkujících byly velmi vyrovnané, přesto v kategorii 6. a 7. tříd s převahou zvítězila a postupuje tak do okresního kola Sabča Pavelková - gratulujeme! Z kategorie 8. a 9. tříd si svým přednesem zajistila postup Nela Nedomová, která skončila na velmi pěkném druhém místě. Všem zúčastněným žákům děkujeme za pečlivou přípravu a reprezentaci školy a postupujícím budeme držet palce, aby se jim dařilo i v kole okresním, které se bude konat 26. 3. 2018 v Napajedlech.

 • Fyzikální pokusy v 6. třídě

  14. 3. 2018

  Hana Pospíšilová

  FOTOGALERIE

  V pátek 9. března si šesťáci zkoušeli, jak funguje statická elektřina. Ohýbali pramínek vody nabitou PVC trubkou, plastovou tyčí zvedali kousky papíru, třeli balónky o vlasy. Vrcholem bylo praktické provedení kouzla „Vingardium leviousa“, kdy nabitý sáček létal nad nabitou plastovou tyčí.

 • Dressing up

  14. 3. 2018

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  V úterý mají prvňáčci angličtinu. Teď se učíme oblečení. Vyzkoušeli jsme módní přehlídku. Při oblékání vždycky děti pojmenovávaly části oblečení. Poté vybraly kus oblečení kamarádovi a opět anglicky pojmenovaly. Ve vyučování může být i veselo.

 • Příprava na karneval a MDŽ

  13. 3. 2018

  Petra Bořutová

  FOTOGALERIE

  Karneval a různé svátky se neobejdou bez pořádných příprav, proto jsme společně všichni spojili nápady a dali se do chystání výzdoby na karneval. Děti ze třídy Rybiček připravily pro naše karnevalové masky zapichovátka, které dostávaly jako upomínku na karnevale. Děti ze třídy Kočiček se postaraly o barevnou výzdobu karnevalového sálu. Barevní papíroví šašci byli unikátní, ale nejkrásnější však byl dlouhý, předlouhý papírový řetěz. Že byl předlouhý? Ve třídě se nám nepodařil vyfotit, a proto jsme s ním museli až do tělocvičny! Podívejte se.

  Nezapomněli jsme také na naše drahé maminky a babičky, a vyrobili jsme jim k svátku MDŽ malé papírové překvapení ve tvaru srdíčka.

 • Angličtina ve školce

  13. 3. 2018

  Petra Bořutová

  FOTOGALERIE

  Počítání, barvičky a pozdravy,

  učíme se všichni společně.

  Pomáhají nám k tomu písničky,

  a proto je nám v angličtině báječně.

 • Sportem ku zdraví

  13. 3. 2018

  Petra Minaříková

  FOTOGALERIE

  Celá naše školka začala chodit jednou za 14 dní do tělocvičny pro velké školáky. Tento prostor využíváme jak k protažení našeho těla, tak k různým společným hrám. Žíněnky, míče, lano, švihadla, kruhy, honička, skákačka, podlézačka … to nás všechno baví. Vyzkoušeli jsme si i slalom s různými obtížnostmi a hry s padákem. V tělocvičně je to velká zábava a těšíme se opět na další skotačení.

 • Pokus s vodíkovými bublinami

  12. 3. 2018

  Hana Pospíšilová

  FOTOGALERIE

  V pátek 9. března jsme pořádali pro zájemce chemický pokus – hořící vodíkové bubliny. Návod je jednoduchý – vezmete kyselinu, smícháte ji s neušlechtilým reaktivním kovem, hadičkou odvedete produkt reakce (plyn vodík) do vody s trochou jaru – no a vzniklé bubliny zapálíte. To už se nám nepovedlo zachytit, ale věřte, že to vypadalo hezky. Chemie je totiž hezká věda.

 • Angličtina ve 3. třídě

  12. 3. 2018

  Šárka Makówková

  FOTOGALERIE

  Ve třetí třídě si žáci ve výuce procvičují praktickou angličtinu. Jsou zapojováni do jednoduché konverzace s paní učitelkou a ve dvojicích nebo ve skupinkách si nacvičují rozhovory na dané téma.

 • Zubní prevence dětí

  12. 3. 2018

  Šárka Makówková

  FOTOGALERIE

  V pátek 9. března proběhlo na naší škole vzdělávání žáků v oblasti zubní prevence. Zubní školitelky vzdělávaly děti nejenom v MŠ, ale také žáky 1. – 3. ročníku. Povídaly si s dětmi o zubech, o tom, které kartáčky jsou na čištění nejvhodnější a jak správně zoubky čistit, aby zůstaly dlouho krásné a zdravé. Děti si mohly přímo na ukázkovém modelu vyzkoušet správnou techniku mytí zubů.

 • Vstávej semínko

  9. 3. 2018

  Barbora Michálková

  FOTOGALERIE

  V hodině přírodovědy jsme si zkusili býti zahradníky. Sadili jsme semena jarní zeleniny, bylin i květin. Nyní nás čekají chvíle pozorování a napětí, zda jsme byli úspěšní a ze semínek se nám podaří vypěstovat rostliny, na kterých si v létě pochutnáme.

 • Recitační soutěž pro 2. stupeň

  9. 3. 2018

  Tomáš Juříček

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 8. března 2018 na naší škole proběhlo školní kolo recitační soutěže pro žáky 2. stupně. V kategorii mladších žáků (6. a 7. ročník) zvítězila Sabina Pavelková. Druhé místo obsadila Tereza Bařinková, na třetím místě skončil Adam Blizňák. Všichni jsou ze sedmé třídy. V kategorii starších žáků (8. a 9. ročník) se vítězem stal Jiří Topič, následovaný na druhém místě Nelou Nedomovou, oba jsou žáky 9. třídy. Na třetím místě se umístila žákyně 8. třídy Lucie Milarová.

  Všem žákům děkujeme za účast, výše uvedeným gratulujeme k jejich umístění a postupu do okrskového kola.

 • Mezinárodní den žen

  9. 3. 2018

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  I ve škole jsme si připomněli Mezinárodní den žen. Všechny zaměstnankyně od vedení školy dostaly krásný karafiát.

 • Přednáška o školní zralosti

  9. 3. 2018

  Zdeněk Vlk

  Ve čtvrtek 8. 3. se ve školní jídelně pro rodiče a učitele mateřské i základní školy uskutečnila přednáška o školní zralosti dětí.

  Pracovnice ze Speciálního pedagogického centra Olomouc posluchače informovala, jak pracovat s dětmi předškolního věku, aby byly co nejlépe připraveny na vstup do školy.

  Další plánované přednášky:

  12. 4. 2018: Odměny a tresty

  17. 5. 2018:  Problémové chování

  21. 6. 2018: Psychomotorický vývoj dítěte v mateřské škole

  Přednášky probíhají vždy od 16 hodin ve školní jídelně a jsou určeny pro veřejnost. Všichni jste srdečně zváni.

 • Školní kolo recitační soutěže pro 1. stupeň ZŠ

  7. 3. 2018

  Věra Mitrengová

  FOTOGALERIE

  Dne 5. března 2018 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže.

  V první kategorii se poprvé zapojili naši noví prvňáčci. Zaslouží si velkou pochvalu za odvahu a výborné výkony. Ve druhé kategorii výrazně zazářili malí recitátoři z druhé a třetí třídy, přičemž vítězství prvních dvou postupujících bylo velmi těsné. V poslední kategorii se mezi sebou  utkali žáci 4. a 5. třídy a i zde nebylo publikum ochuzeno o skvělé výkony.

   

  Celkové výsledky oceněných míst:

  1.kategorie
  1.Anežka Morávková
  2.Michaela Křížková
  3.Vanesa Doubravská
   

  2.kategorie
  1.Nikola Drábková
  2.Pavla Holíková
  3.Hana Marušáková
   

  3.kategorie
  1.Rozalie Santo
  2.Šimon Maděra
  3.Tereza Makovičková

   

  Do dalšího, meziškolního kola,  které proběhne 14. března 2018 v Lukově postupují z každé kategorie první dvě místa.Všem postupujícím držíme palce a ostatním děkujeme za účast. Velké poděkování patří také spravedlivé hodnotící komisi a všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci celé akce.

stránka:

Novinky

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Telefon: +420 731 440 493
Adresa školy: Kašava 193,
763 19 Kašava

Středa 21. 3. 2018