• Telegram z Chorvatska

  20. 6. 2018

  FOTOGALERIE

  Hráli jsme volejbal STOP Jeli jsme lodí na ostrov Vrgada STOP Koupali jsme se v moři, opalovali jsme se na pláži STOP Vrátili jsme se zpět STOP Po večeři jsme řešili kvíz, jestli bychom přežili na pustém ostrově STOP Další den jsme šli pěšky na jinou pláž STOP Ještě se ozveme STOP

  Vaši deváťáci STOP

 • Soustředění - dramatický kroužek

  20. 6. 2018

  Aneta Miklová

  FOTOGALERIE

  Děti, které navštěvují dramatický kroužek, si zažily dvě po sobě jdoucí náročná soustředění. První probíhalo celou sobotu. Tady jsme se zaměřovali hlavně na práci s prostorem, práce s pohybem a vlastním tělem na jevišti. Taky jsme si zkusili základy psaní scénáře na daný námět a zužitkování naučených dovedností s aplikací na jevišti.

  Na druhém soustředění, které bylo dvoudenní s přespáním ve škole, jsme hlavně pracovali s maskou, využití rekvizit a práci ve skupině. Myslím, že jsme si obě soustředění hodně užili. 

 • Pozdrav z Chorvatska

  19. 6. 2018

  Nela Nedomová, Hanka Červenková

  FOTOGALERIE

  Včera jsme si zaplavali k bojkám, abychom nalovili pár hezkých mušlí. Poté jsme doplavali k molu, ze kterého jsme skákali do moře. Pan učitel Vávra skočil grandiózního placáka. Dnes šli někteří z nás v 5 ráno běhat na pláž. Dopoledne jsme si zahráli hry s Terkou a Vaškem. Po obědě jsme se vyřádili na plovacím hradu. Poté se nám podařilo vylovit z moře snubní prstýnek. Radost z nálezu byla převelká. Dnešní den jsme zakončili posezením na pláži s kytarou.

 • Výsledky sběru papíru

  18. 6. 2018

  Zdeňka Krmášková

  V květnu probíhal jarní sběr papíru. Celkem jsme nasbírali 7 796,5 kg papíru.

  Všem, kdo se do sběru zapojili, děkujeme, že třídíte papírový odpad, čímž zlepšujete kvalitu životního prostředí.

  Nejlepší sběrače do konce školního roku odměníme.

  Pořadí tříd: (hodnoty po zaokrouhlení)

  • 1. třída: 2 087 kg (104 kg/žáka)
  • 2. třída: 826 kg (59 kg/žáka)
  • 5. třída: 660 kg (51 kg/žáka)
  • 7. třída: 1 237 kg (48 kg/žáka)
  • 9. třída: 685 kg (43 kg/žáka)
  • 4. třída: 510 kg (36 kg/žáka)
  • 3. třída: 424 kg (35 kg/žáka)
  • 6. třída: 530 kg (29 kg/žáka)
  • 8. třída: 461 kg (18 kg/žáka)
  • MŠ: 375 kg (8 kg/dítě)

  Nejlepší jednotlivci:

  • Jakub Esterka (581 kg)
  • Štěpán Průcha (492 kg)
  • Jan Marcoň (383 kg)
  • Adéla Geletová (355 kg)
 • Deváťáci obhájili absolventské práce

  18. 6. 2018

  Zdeněk Vlk

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 14. 6. 2018 probíhaly ve škole obhajoby absolventských prací, na kterých od října pracovali žáci 9. třídy.

  Žáci vypracováním dokazují schopnost dlouhodobější samostatné práce, vyhledávání a zpracování informací, schopnost napsat vlastní úvahu na dané téma, zpracovat text pomocí textového programu a prezentovat svou práci před veřejností.

 • Školní farmářský den - odpoledne pro veřejnost

  18. 6. 2018

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Odpoledne farmářského dne patřilo veřejnosti.  Od 14 hodin proběhl na návsi u Obecního domu Farmářský trh. Ve stáncích byly k mání trubičky, perníčky sirupy, kozí sýry, med, povidla, valašské panenky, keramika, výrobky ze dřeva i výrobky žáků základní školy. Děti si prodej velmi užívaly, vyvolávaly různé reklamní slogany a vyprodaly téměř všechny své výrobky.

  Kromě možnosti nákupu různých výrobků byly v centru pozornosti i stánky řemeslníků. Bylo možné si na trenažeru vyzkoušet dojení kozy nebo namlet na vločkovači vločky. Také si zájemci mohli vyzkoušet zpracování ovčí vlny, uplést z pedigu podnos nebo vyzkoušet modrotisk.

  Součástí odpoledne byl i kulturní program, ve kterém vystoupily děti z mateřské školy se svým pásmem, pěvecký sbor Slunéčko i Kašavští gajdoši. V tanečním bloku vystoupily mažoretky, Zumbička a Zumba. Součástí kulturního programu byl i křest školní regionální kuchařky s názvem Zapomenuté recepty našich babiček.

  Zájemců přišlo hodně a určitě nikdo nelitoval. Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne. Doufejme, že farmářské dny budou v Kašavě pokračovat i v budoucnu.

 • Školní farmářský den - projektové dopoledne pro děti

  18. 6. 2018

  Zdeňka Krmášková

  FOTOGALERIE

  Díky spolupráci s Agrární komorou Zlín a občanským sdružením Líska se podařilo uspořádat v úterý 12. června Školní farmářský den.  

  Tématem tohoto projektového dne bylo jídlo a jeho příběh, zdravý životní styl, místní udržitelná ekonomika, tradice, řemesla a farmaření. Celé dopoledne jsme sice s obavami pohlíželi na oblohu, ale počasí vyšlo a děti mohly celé dopoledne strávit venku. Čekalo je paličkování, zpracování ovčí vlny, předení na kolovrátku, pletení ošatek i práce s pedigem.

  Další zajímavá témata si připravili i deváťáci. Mladší spolužáky čekala výuka 1. pomoci, poznávání a ochutnávka různých druhů ovoce a zeleniny, potravinová pyramida, poznávání koření, ochutnávka bylinkových výluhů i pexeso s rybami a různé hádanky. Dopoledne uběhlo velmi rychle, protože si jej mohli žáci ještě zpestřit výbornými brambůrky od pana Novotného a také mléčným karamelem.

  Velké díky za příjemně strávené dopoledne patří i spoluorganizátorkám Ivě Koutné a Michale Koutné.

 • Preventivní program - 5. třída

  18. 6. 2018

  Pavla Holíková

  FOTOGALERIE

  Ve čtvrtek 14. 6. prožili páťáci poslední preventivní program tohoto školního roku. Aktivity byly zaměřeny na přechod na 2. stupeň.

 • Párty den

  16. 6. 2018

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  V pátek 15. června se proměnila 1. třída na párty místnost. Ráno děti ve skupinách rozluštily matematickou šifru, díky které se dostaly k barvení námořnických triček. Taky jsme si zahráli prvoukové, češtinové a pohybové hry. Den rychle utekl.

 • Deváťáci se trápí v Chorvatsku

  16. 6. 2018

  FOTOGALERIE

  Tak jsme v sobotu dorazili do Chorvatska. Je to tu celkem fajn, ale pořád něco musíme – chodit na zmrzlinu, koupat se v moři (zatím je dost studené), opalovat se, chodit do jídelny na jídlo. No prostě pořád něco. Vůbec nemáme čas se učit matematiku, češtinu a další naše oblíbené předměty. Snad to tady nějak zvládneme. Zítra se vám zase ozveme, jestli už konečně máme čas na to učení.

  Vaši deváťáci.

 • Pozvánka na seminář "Psychomotorický vývoj dítěte v MŠ"

  15. 6. 2018

  Zdeněk Vlk

  Vážení rodiče,

  zveme vás na seminář "Psychomotorický vývoj dítěte v mateřské škole", který se uskuteční ve čtvrtek 21. 6. 2018 od 16 hodin ve školní jídelně.

  Přednášku povede zkušená lektorka Mgr. Kristína Papajová ze speciálně-pedagogického centra z Olomouce. 

  Hlídání dětí předškolního a školního věku je zajištěno.

   

  Anotace semináře:

  Rozbor jednotlivých vývojových oblastí od 6 do 15 let (myšlení, řeč, pozornost, paměť, vnímání, sociální dovednosti, emocionální a motorický vývoj), behaviorální projevy (návyky, zlozvyky, adaptabilita), význam vrstevnických vztahů a role autority.

  Po skončení semináře proběhne Společné setkání rodičů budoucích prvňáčků.

 • Zdobení květináčků - příprava na Farmářský den

  11. 6. 2018

  Jana Šindelářová

  FOTOGALERIE

  V pracovních činnostech dívky z osmé a deváté třídy připravovaly technikou decupage zdobení květináčů pro výsadbu bylinek na farmářský den. Práce nás velmi bavila a výsledek můžete posoudit sami – je co obdivovat a z čeho vybírat.

 • Výlet - 7. třída

  11. 6. 2018

  Hana Pospíšilová, Tomáš Juříček

  FOTOGALERIE

  Naše třída zamířila 6. června 2018 na dvoudenní výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde si vybrala lanové centrum Gibon Park. Děti si užily lození na provazech a kládách a náročnou dráhu slezly. Poté je v areálu čekal oběd a řada dalších atrakcí, které žáci beze zbytku využili - lukostřelba, jízda na býkovi, bumper ball, minigolf, aqua zorbing, trampolíny a další.

  Ubytovaní jsme byli v chatkách v nedalekém Campingu Rožnov. Kdo chtěl, mohl si večer opéct špekáčky.  Na druhý den, po bohaté snídani, následoval výstup k místní rozhledně, ze které je parádní výhled do okolí. Následoval zase oběd v areálu Gibon Parku a cesta domů.

  Děkujeme všem žákům za účast a paní učitelce Pospíšilové za perfektní organizaci. 

 • Matematika v praxi

  8. 6. 2018

  Vladimír Drápal

  Žáci sedmé třídy strávili jednu hodinu matematiky v terénu. Vzhledem k tomu, že probíranou látkou byla stereometrie, lépe řečeno hranoly a válce, rozhodli jsme se zjistit několik zajímavých údajů o stavbě nového hřiště. Utvořili jsme dvojice a každá dvojice dostala úkol, který v průběhu vyučovací hodiny musela splnit. Všichni zúčastnění žáci úkol úspěšně splnili. Následuje několik výsledků práce žáků:

  Víte, že je potřeba přibližně 100 nákladních aut na to, aby pokryly pískem celé hřiště do výšky 30cm ?

  Víte, že do jedné nové nádrže, která byla postavena u hřiště, se vejde 20000 litrů vody? Obě dvě nádrže tedy pojmou přibližně 40000 litrů vody.

  Víte, že do akvária, které je umístěno ve vestibulu školy, se vejde 220l vody?

 • Školní výlet 1. a 2. třídy

  5. 6. 2018

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  Poslední květnový den vyrazila první a druhá třída na výlet. První zastávka byla ve Starém Městě v KovoZOO. Děti se dozvěděly více o recyklaci různých materiálů a o porodnici, kde rodí nová kovová zvířátka. Poté nás čekala projížďka vláčkem, kde jsme navštívili všechna zákoutí areálu. Po přejezdu do Modré jsme navštívili archeoskanzen a vodní svět. Počasí nám přálo.

 • Potravinová pyramida

  5. 6. 2018

  Martina Vajďáková

  FOTOGALERIE

  V prvouce i v českém jazyce prvňáčci řeší zdravou stravu. Ve dvojicích děti hledaly vhodné potraviny do jednotlivých políček potravinové pyramidy. Povídali jsme si o tom, které potraviny je vhodné jíst více a které naopak méně.

 • Prvouka venku

  4. 6. 2018

  Věra Mitrengová

  FOTOGALERIE

  Minulý týden jsme využili k výuce krytý altánek venku, kde jsme si při skupinové práci procvičili znalosti a informace z výletu. Pracovní listy z exkurze na Živé vodě na Modré  byly zaměřeny na vodní svět, živočichy a ryby. Děti to moc bavilo.

 • Prvouka prakticky

  4. 6. 2018

  Věra Mitrengová

  FOTOGALERIE

  Právě probíráme nemoci a úrazy. Není lepší způsob, než si vše vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Nejen, že se dětem dařilo, ale společně jsme se i dost nasmáli. Budoucímu zdravotnickému personálu roste ve druhé třídě velká konkurence!

 • Školní družina - zahradničení

  1. 6. 2018

  Petra Drábková

  Proč jen hrát si, malovat ?!

  Co tak něco udělat???

  V družině to děti řekly,

  rázem pastelkami sekly.

  V cuku-letu převlečené,

  čekaly už nastoupené.

  Nářadí rychle pobraly,

  do zahrady se vydaly.

  Zasadily vonné bylinky,

  do truhlíků pěkné květinky.

  Také salát, hrášek, ředkvičky,

  i fazole-co sadily už babičky.

  Po práci všechno uklidily,

  s velkou chutí posvačily.

  Teď už se všichni těšíme,

  co dobrého sklidíme.

 • Poslední florbalový trénink

  29. 5. 2018

  Vlastimil Červenka

  FOTOGALERIE

  Včera jsme si zpestřili poslední trénink velkolepým utkáním RODIČE vs DĚTI.  Hra byla velmi vyrovnaná a děti rodičům (rodiče dětem) statně vracely každý úder! Konečný výsledek 7:7 mluvil za vše! Děkuji všem zúčastněným za podporu a skvělou atmosféru. Myslím, že jsme si to všichni náležitě užili. 
   

stránka:

Novinky

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Telefon: +420 731 440 493
Adresa školy: Kašava 193,
763 19 Kašava

Pátek 22. 6. 2018