• Dotace a granty

• Ministerstvo školství

• Podpora financování přímé pedagogické činnosti učitelů

• Program: Podpora financování přímé pedagogické činnosti učitelů do nároku PHmax v ZŠ a MŠ

Realizace: září - prosinec 2020

Obdržená dotace: 356 968 Kč

Účel projektu:

• Účelem poskytnuté dotace bylo finanční pokrytí nákladů spojených s personálním zajištěním přímé pedagogické činnosti učitelů mateřských škol vzniklých prodloužením provozu mateřské školy od 1. září 2020.
            • Účelem poskytnuté dotace bylo financování rozdílu navýšení hodin přímé pedagogické činnosti (PHškoly), které nově vzniknou, například prostřednictvím vyššího dělení žáků do menších skupin, při výuce od 1. září 2020.

• Podpora výuky plavání

• Program: MŠMT - Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2020 (VI. etapa)

Realizace: květen - červen 2020

Obdržená dotace: dotace kvůli pandemii covid-19 pozastavena

Charakteristika projektu:

Účelem dotace je podpořit výuku plavání žáků 1. stupně základních škol prostřednictvím dotace, která bude určena na ostatní náklady, a to pouze na dopravu žáků z místa poskytování vzdělávání do místa výuky plavání a zpět, včetně přístavných kilometrů a čekací doby, a to v rámci České republiky. Školy proto nebudou požadovat celou platbu od zákonných zástupců svých žáků, případně dotace může pokrýt celou platbu za tuto dopravu.

• Podpora výuky plavání

• Program: MŠMT - Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2018 (II. etapa)

Realizace: květen - červen 2018

Obdržená dotace: 17 500 Kč

• Moje škola - moje radost

• Program: MŠMT - Bezpečné klima v českých školách

Realizace: 2. 1. 2017 - 31. 12. 2017

Obdržená dotace: 64 600 Kč

Autor projektu: Mgr. Martin Vávra, Ph.D.

Charakteristika projektu:

Cílem projektu je podpora aktivit, které svou činností přispívají k rozvoji bezpečného klimatu v Základní škole a Mateřské škole Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace, a to zejména prostřednictvím následujících aktivit:

• práce s pedagogickým sborem, skupinové supervize v oblasti bezpečného klimatu ve škole,

• podpora prohlubování odborných znalostí a praktických dovedností při práci s tématem bezpečné klima ve škole, zejména podpora supervizí a kazuistických seminářů,

• vzdělávání a metodická podpora pedagogů pro práci s třídnickými hodinami,

• vzdělávání pedagogických pracovníků, v oblasti bezpečného klimatu ve škole.

• Excelence základních škol

• Program: MŠMT - Excelence základních škol

Realizace: 2016/2017

Obdržená dotace: 8 483 Kč

Charakteristika projektu:

Poskytnutá dotace byla využita jako nenároková složka pedagogickým pracovníkům, kteří se aktivně podíleli na přípravě žáků v soutěžích vyhlašovaných a spoluvyhlašovaných MŠMT ve školním roce 2016/2017.