Projekt NNTB - Nenech to být

Elektronická schránka důvěry

Naše škola se zapojila do projektu Nenech to být. Jde o nový nástroj k odhalování šikany ve školách, který funguje na principu schránky důvěry, ale v elektronickém prostředí prostřednictvím webu nebo mobilních aplikací.

Systém funguje jednoduše: žák nebo rodič přes formulář na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci anonymně popíše šikanu nebo jiné problémy, které se u něj ve třídě dějí. Zprávu potom v e-mailu dostane vedení školy. Sami žáci či rodiče se do systému registrovat nemusí. Autoři chtějí projektem pomoci šikanu odhalovat hlavně přes tzv. mlčící většinu třídy. Tedy děti, které šikanu vidí, ale často se ji bojí nahlásit.

Nahlásit šikanu

(formulář přímo pro ZŠ a MŠ Kašava)

Více informací o projektu Nenech to být naleznete na webových stránkách projektu: www.nntb.cz

Projekt podpořil na svém videu také uznávaný youtuber NejFake, který popisuje jak celý projekt funguje.

Kontakt

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace
Email školy: reditel@zsamskasava.cz
Adresa školy: Kašava 193,