• Svátek má Jitka

• 9. 12. 2019
            • Barbora Geherová

Svátek má Jitka, děti se těší na Mikuláše a my v klubu už pozorujeme počátek mrznoucí zimy (zpoza oken) a připravujeme se na výzdobu velké nástěnky ve vestibulu školy. Co jsou to typické české Vánoce? Jaké naši předkové dělali tradice a jaké dodržujeme až dodnes? Příští týden se pochlubíme. Hezký zbytek týdne přeje školní klub a Bára Geherová.

• Nocování ve škole

• 9. 12. 2019
            • Jana Šindelářová

Ve středu 4. 12. jsme již netrpělivě čekali na podvečer, kdy se naše třídní parta sešla ve škole, aby zde prožila večer a noc díky programu s různorodými aktivitami. Zároveň to byl čas, kdy jsme se mohli více poznat mimo tradiční školní výuku.

Některé děti vystupovaly v programu při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu u našeho obecního úřadu, tak se zbytek nocující skupinky vydal za nimi, aby také sdílel tento slavnostní okamžik.

Poté jsme již trávili večer a noc ve škole – nejprve jsme vyráběli kokosové kuličky a suky, pak jsme vystřihovaly papírové ozdoby na vyzdobení třídy, také si poměřili trpělivost a síly ve skupinových herních aktivitách, nechyběla ani stezka odvahy a na dobrou noc kousek filmu.

Společně strávený čas jsme si opravdu užili a děti ukázaly, že jsou dobrými kamarády a bezva parta, která umí táhnout za jeden provaz. Čímž všem vyslovuji velkou pochvalu a dík za příjemné chvíle.

• Navštívil nás Mikuláš

• 6. 12. 2019

Ve svátek sv. Mikuláše navštívil naši školu Mikuláš se svou družinou – s andělem a čerty. Ve škole bylo tento den obzvlášť veselo. Mikuláš měl velkou práci, protože děti byly letos obzvlášť šikovné a hodné – jak jinak… Ale i čertíci si občas ve třídě nějakého toho zlobivce vybrali. Nakonec všechny děti byly obdarovány malým dárkem.

Děkuji SRPŠ a rodičům, kteří tuto tradiční akci připravili. Těšíme se na příští nadílku…

• Podzim ve 3. třídě

• 3. 12. 2019
            • Barbora Michálková