• Učíme se na UTB

• 23. 1. 2020
            • Zdenka Krmášková

Ve středu 22. ledna si žáci deváté třídy vyzkoušeli, jak se učí na univerzitní půdě. Navštívili chemickou laboratoř. Na úvod si prohlédli zařízení laboratoře. Potom viděli, jak se vyrábí sloní zubní pasta, pozorovali chemické jojo, blesky ve zkumavce i sopku. Vyzkoušeli si vyrobit ohňostroj, podstoupili zkoušku odvahy a také si nechali hořet pěnu na rukou. Všechny pokusy byly zajímavé. Z laboratoře odcházeli se zjištěním, že chemie není nudnou a nezajímavou vědou.

• 2. třída a Hasík

• 21. 1. 2020
            • Martina Vaculová

Dovolám se hasičům bez kreditu? Dovolám se bez SIMkarty? A když není v místě signál?

Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších informací se mohli druháčci dozvědět od profesionálních hasičů ze Zlína. V roli volajících i operačního důstojníka si vyzkoušeli, jak mají postupovat při ohlašování nehody nebo třeba požáru: KDO volá? CO se stalo? KDE se to stalo? Nejdůležitější je vždy zachovat chladnou hlavu!

A správné odpovědi na otázky výše? ANO, ANO, NE.

• Zasloužený úspěch ve vybíjené

• Petra Slováčková

V úterý 7. 1. 2020 se konalo další sportovní klání v rámci Podřevnické ligy. První letošní sportovní setkání proběhlo ve Štípě, kde byl uspořádán turnaj ve vybíjené pro žáky 1. stupně. Naši páťáci se na turnaj pilně připravovali, v hodinách TV poctivě trénovali, ve výtvarné výchově vyráběli transparenty a týmový pokřik. Konkurence byla veliká, všechny týmy předvedly velmi kvalitní a vyrovnané výkony. Po urputných bojích 3 týmy získaly stejný počet bodů. Nezbývalo nic jiného, než spočítat skóre všech týmů. Konečné výsledky byly velmi těsné! Naši bojovníci nakonec skončili na krásném druhém místě. Od první příčky nás dělili pouze 3 vybití hráči. Velmi bych chtěla poděkovat všem reprezentantům školy za bojovný výkon, týmového ducha, fair play a kamarádské chování. Naši školu reprezentovali tito žáci: Filip Štelc, Marek Divoký, Radim Mahďák, Adam Klívar, Josef Krampota, Vlastimil David, Jakub Černoch, Lucie Třísková, Pavla Holíková, Jana Krčmová, Hana Marušáková a Adéla Škapíková.

• Setkání ve 2. třídě

• Martina Vaculová

Díky speciální pedagožce Anetě strávily děti z druhé třídy dvě hodiny hrami, dramatizací příběhu, ale i společným povídáním. Děkujeme.

• Pohyb je radost

• Petra Drábková

Každé pondělí se scházíme v tělocvičně a protáhneme si svá těla v kroužku „míčových her“. Zvláště teď po vánocích jsme si dali pěkně do těla. Po proběhnutí a krátkém protažení jsme si zastříleli na basketbalový koš, poté si zahráli rychlou vybíjenou, odbíjeli jsme míč obouruč a trénovali nahrávky.  A protože nás čekal turnaj ve vybíjené, tak jsme zbytek času věnovali rychlosti nahrávek a chytání míče.

• Konec roku plný zážitků

• 7. 1. 2020
            • Petra Slováčková

Poslední školní týden loňského roku si páťáci naplno užili. V těchto chvílích už můžeme jen vzpomínat na skvělé zážitky, které jsme společně prožili, a že jich nebylo málo. Navštívili jsme vánoční kino, kde jsme zhlédli pohádku Hodinářův učeň. Dále nás čekalo dobrodružné nocování ve škole, na které jsme se všichni velmi těšili. Společnými silami jsme rozluštili spoustu zajímavých šifer, které nás přivedly až ke kouzelné chaloupce paní učitelky Klárky, kde nás čekala sladká odměna – domácí frgály. Odtud jsme se vydali na opravdovou stezku odvahy, která vedla temným lesem. Zjistili jsme, že nebe a hvězdy je nejlepší pozorovat za úplné tmy, a ověřili jsme si, že se v přírodě dokážeme pohybovat bez jakéhokoliv osvětlení a v naprosté tichosti. Po návratu do školy si děti spojily všechny nalezené indicie a našly pod stromečkem první vánoční dárek. Pískování! Hurá! Znělo z úst dětí. Po přemístění do třídy paní učitelka nakrájela frgály. Než jsme si na nich pochutnali, tak jsme si zopakovali zlomky. Poté následoval čas tvoření, při kterém si každý žák vypískoval obrázek svého živočicha. Nechybělo ani společné chystání večeře, večerní trénink na turnaj ve vybíjené, pohádka a šup do spacáků!

Páteční den byl také skvělý! Společně jsme si zazpívali spoustu hezkých koled, děkujeme za hudební doprovod Pavlínce, Danečkovi, Kubíkovi a všem dětem, které krásně zpívaly. Pod stromečkem se objevilo spoustu dárečků, které jsme s radostí otevřeli a chviličku si i pohráli. Konečný úklid třídy byl náročný, ale i ten se nám podařilo zvládnout. Tak další hezký rok za námi..Co nám přinese ten další?

• Kino jako vánoční dáreček

• Petra Drábková

Protože jsme se už skoro půl roku snažili, pilně se učili a pěkně se k sobě chovali, dostali jsme za odměnu předvánoční dárek v podobě nové české pohádky, která se jmenuje „ Hodinářův učeň“. Zajímavostí je, že tato pohádka byla natáčena v naší krásné malebné přírodě.

• Předvánoční čas

• 6. 1. 2020

Poslední školní den v tomto roce jsme si všichni opravdu užili. Ve třídách probíhaly vánoční třídnické hodiny, žákovský parlament hodnotil vánoční výzdobu tříd a nechybělo také tradiční společné zpívání koled a vánočních písní v aule.

S vánoční náladou jsme se všichni rozešli s vidinou dlouhých Vánočních prázdnin.

• Předvánoční tvoření

• Petra Drábková

Blíží se vánoční svátky a tak jsme si připomněli, co všechno doma chystáme a děláme. A abychom nebyli jen u mluvení, rozhodli jsme se,  že si něco vlastnoručně vyrobíme. Napekli jsme 6 druhů cukroví a vyrobili krásné svícny, které navodí vánoční atmosféru v každé rodině.

Po tvoření jsme soutěžili, sportovali,  příjemně unavení jsme zalezli do spacáků a popřáli si dobrou noc.

Tímto přejeme všem krásné a pohodové Vánoce.