• Aktuality

     • Truhlík a Truhlička zpívali a hráli dětem
      • Truhlík a Truhlička zpívali a hráli dětem

      • 27. 1. 2022
      • Martina Nedělová

       V lednu k nám do školky přijelo DIVADLO z TRUHLICE ze Zlína s krásným představením „Truhlík a Truhlička a skřítek Zubykaz“. Divadlo se nám všem moc líbilo, a to nejen proto, že bylo poučné. O důležitosti čistění zoubků jistě není pochyb. Ale hlavně nás všechny (děti i dospělé) nadchlo herecké podání obou hlavních protagonistů – skřítků Truhlíka a jeho kamarádky Truhličky. Jejich herecké i hudební podání bylo strhující, písničky originální a veselé. Oba herci zpívali a také hráli na hudební nástroje. Celé představení bylo velmi vydařené a na konci všichni s nadšením tleskali.

     • S = a . b
      • S = a . b

      • 27. 1. 2022
      • Eliška Kořenková

       Když napadne čerstvý sníh, je nejlepší vyrazit ven. Třeba v matematice. Počítat se přece dá i venku. Naším tématem je nyní obsah čtverce a obdélníku a okolí školy nabízí spoustu možností, jak toto učivo procvičovat. Vybavení nebylo třeba téměř žádné – podložky, papír, fixa, pravítka, klubko vlny a nůžky.

       Pomocí zmíněných pomůcek jsme měřili schody před školou, lavičky, dlažební kostky, střídačku na hřišti nebo i samotné fotbalové hřiště. Měření délky strany lavičky není až takový problém. U zjišťování rozměrů hřiště už jsme museli zapojit fantazii a všechny dostupné prostředky – krokovali jsme, odměřovali jsme pomocí stopy nebo pečlivě naměřeného kusu barevné příze. Cílem nebyly na milimetr přesné výsledky, ale procvičit princip výpočtu, spolupracovat a hledat nové cesty, jak získat potřebné údaje. To se nám rozhodně povedlo.

     • Jak jsme lyžovali...
      • Jak jsme lyžovali...

      • 25. 1. 2022
      • Patrik Danič

       V neděli 16. ledna 2022 jsme vyrazili na lyžařský kurz do Čenkovic v Orlických horách. Naše škola jezdí v rámci vyučování na lyžařský kurz každý rok a využívá vždy stejný hotel.

       Po dvou a půlhodinové cestě jsme konečně dorazili do cíle. Pohled, který se nám naskytl, byl okouzlující, zasněžená příroda všude kolem nás. Při pohledu na hotel mi trochu zatrnulo při vzpomínce na léta minulá a kurz v 6. třídě. Nu což, otřepal jsem se a vyrazil vstříc dalším zážitkům. Při vstupu jsem ještě klidný, postupuji hotelem i s kamarády dál. Blížíme se k přidělenému pokoji číslo 214. Otevíráme dveře s nadějí, že se stav pokoje za 2 roky naší nepřítomnosti změnil. Naděje pohasla, hned co jsme vstoupili. Pokoj při bližším ohledání vykazoval jedinou změnu, a to novou šatní skříň. Po dlouhé cestě jsme si s kamarády chtěli odpočinout, ovšem to, co jsme uviděli, předčilo naše očekávání. Ještěže jsem si vzal svou deku a mám dostatek mikin, které použiji jako polštář. Den končí, jdeme spát.

       Den 2.

       Probudili jsme se do dne, který se nepodobal obrázkům z pohlednic propagujících horské radovánky. Byla mlha, foukal silný vítr a hustě sněžilo. Po ranní hygieně jsme šli na snídani, jež nám byla předkládána formou švédských stolů. Po vydatné snídani jsme vyrazili na svah. Na tomto místě se s vámi musím podělit o své pocity z lyžování. Ve svém dosavadním životě jsem na lyžích stál jednou, teď podruhé, a taky to tak vypadalo. Těch pádů a krkolomných pohybů bylo nespočet a nemusel by se za ně stydět ani filmový kaskadér. V průběhu dne pádů ubývalo i pohyby se stávaly ladnějšími a já si začal svůj první den užívat. Pak už následovala večeře a pobyt na pokoji. Usnul jsem unavený, ale šťastný, že jsem se nezabil.

       Den 3. a 4.

       Další dny probíhaly podle zažitého rituálu. Ranní vstávaní, osobní hygiena, snídaně, pobyt na svahu, oběd, pobyt na svahu a večeře. Jako celý život člověka se skládá z jednotlivých střípků, tak ani lyžařský výcvik není výjimkou. Okamžiky opakujících se činností střídaly zážitky ze svahu a z kontaktu s kamarády. 4. den výcviku nás čekala výzva v podobě slalomu. Slalom začal a já skončil, no co Vám budu povídat. Radši to přeskočíme. Večer jsem usínal s radostí, že lyže, které mi byly zapůjčeny, vrátím v celku.

       Den 5.

       Probudili jsme se do slunečného rána s tím, že poslední den strávíme v klidu a v pokoji při přípravě na odjezd z hor. To jsme ještě nevěděli, co nás čeká. V dopoledních hodinách se začala hotelem šířit zpráva, že COVID je blízko. Až příliš blízko. Opouštíme hotel ve spěchu a čeká nás karanténa. A pak že sportem ke zdraví.

        

        

        

        

     • Společné předvánoční dopoledne osmáků
      • Společné předvánoční dopoledne osmáků

      • 3. 1. 2022
      • Jana Šindelářová

       Společný přípitek dětským šampaňským, soutěžní ochutnávka lineckého cukroví, ale i ostatního, zklidnění u hry na flétnu u stromečku, dárečky pro spolužáky, jablíčka a kaštany pro zvířátka v lese a hry, z nichž poslední hádanková uzavírala poslední prosincový den ve škole. To vše jsme stihli, potěšili se navzájem, ocenili a také přispěli drobným mlskem zvířátkům v přírodě.

       Příjemné dopoledne jsme zakončili přáním pohodových svátků vánočních, všeho dobrého, hodně radosti a pevného zdraví v novém roce 2022 všem v naší třídě. Touto cestou totéž přejeme i Vám, kteří tento příspěvek čtete. Klidný rok 2022 všem lidem dobré vůle!