• Aktuality

     • Tipy, co dělat o prázdninách
      • Tipy, co dělat o prázdninách

      • 5. 8. 2020
      • Aneta Miklová

       Polovinu prázdnin už máme za sebou, co s druhou polovinou? Mám pro Vás pár tipů, co s prázdninovým časem.

       Všechny tyto tipy a mnohem více mohou děti sledovat také na instagramu ve stories, kde společně řešíme i další témata, které se týkají prevence, aktuálního dění nebo jen tak pro zábavu a zpestření si volného času aj.

        

       Tip 1: Něco si přečti

       📖 Zkus si dát maraton ve čtení nebo si něco vyrob ke své oblíbené́ knize – vypiš si book list přečtených knih nebo si vyrob obal na knihu, aby se ti nepoškodila (inspiraci na svůj book list najdeš například na pinterestu pod pojmem „book list printable“, dále tam můžeš najít i návod jak si vyrobit obal na knihu).

       📚 Určitě se nemýlím, když se některým z vás udělá špatně, jak slyší slovo „čtení“ – číst nemusíš jen knihy, můžeš si koupit zajímavý komix, sám/a něco napsat či komix vytvořit, přečíst si časopis či zajímavý článek na netu.

       Tip 2: Sportuj

       Zapomeň̌ na to jaký je tělák opruz. Sport je o tom, aby tě bavil, ne otravoval. Najdi si to, co tě baví. Běh nemusí být o závodech, je to o tom najít si své tempo, zastavit, když už nemůžeš popadnout dech a pak běžet dál. To samé kolo🚵‍. Spousty lidí jezdí na kole do přírody, poznávat okolí. Můžeš lozit po horách nebo na umělé stěně. Můžeš cvičit jogu, tai-chi či něco jiného pomalého. Klidně jen 5 min 😊 denně.

       Tip 3: Jdi do přírody

       Je spoustu činností, které příroda přináší.

       Tip 4: Buď s těmi, které máš rád/a

       Kdy jindy než o prázdninách navšívit všechny, které jste už dlouho neviděli :-).

       Tip 5: Poslouchej, naslouchej, sdílej, komunikuj

       Není nad to poslechnout si hudbu, která sedne. Zkus najít novou, neoposlouchanou. Je spousty interpretů z ČR i ze zahraničí, kteří nejsou až tak známí, ale i tak jsou skvělí (tip: já hledám neokoukané interprety tak, že si zkouknu programy dobrých festivalů, podívám se, kdo tam hraje a vyhledám si ho...spousty fesťáků mají na stránkách i odkazy na youtubko, spotify aj).

       🎧 Ideální doba na poslouchání podcastů.

       👥 povídej si s přáteli, vyměňujte si, co se vám líbí, inspirujte se navzájem.

       Tip 6: Vyzkoušej hru na hudební nástroj

       Prožívej hudbu, tancuj a u toho do něčeho zabubnuj, zachrasti, zapískej...Pokud máš kytaru či ukulele nauč se 1-2 lehké písničky k táboráku, zpívej nahlas a klidně i falešně - no a co 😉 důležité je z toho mít radost ne být hned virtuóz 😍

       Tip 7: Dej si filmový maraton

       🎬Nebudeme si nic nalhávat. Téměř každý rád sleduje filmy a možná už takový maraton zažil. Někdy je to ztráta času, jindy dokonalý zážitek, každopádně mnoho z nás si díky sledování filmů zlepšilo své znalosti cizích jazyků nebo znalosti o dění kolem (například díky dokumentům). K lepšímu prožitku během sledování snad postačí už jen kopa popcornu,  přátelé a možná i kapky do očí 😀.

       Tip 8: Vyrob si vlastní KPZ

       📥Krabička poslední záchrany (zkráceně KPZ, „kápézetka“) je koncept malé krabičky obsahující drobnosti, které mohou majiteli pomoci v různých situacích. Může zvrátit nepříznivý osud v případech, kdy po kapsách nemáme nic jiného.

       📥Pojem krabička poslední záchrany se v češtině postupně vžil i jako označení různých kapesních sad.

       📦Co do krabičky dát – různé tipy najdeš na netu, pinterestu aj.

       👥Je na každém, jakou svou KPZ si udělá – jelikož každý mámě jiné potřeby a využíváme pro svůj život jiné věci.

     • Prázdninová školička
      • Prázdninová školička

      • 24. 7. 2020
      • Petra Lukešová

       FOTOGALERIE

       V době 13. 7. – 17. 7. 2020 se uskutečnil tábor „Prázdninová školička“.

       V pondělí jsme se všichni seznámili, rozdělili se do dvou týmů. Tyto týmy si vymyslely název a pokřik (MODŘÍ TYGŘI, ČERVENÍ TYGŘI).  Aby naše týmy byly od sebe co nejlépe rozeznatelné, tak si děti nabatikovaly trička a vyrobily vlajku. Poté začaly soutěže, ve kterých se všichni účastnili a sbírali klíče na záchranu lva Alexe.

       V úterý nás čekal celodenní výlet do ZOO Lešná. Zde jsme si rozšířili své znalosti o jednotlivých zvířatech a splnili úkoly, které nás celou zoo provázely.

       Ve středu jsme se vydali na túru na Vinohrádek. Zde proběhly opět týmové soutěže a hledání klíčů.

       Z důvodu nepříznivého počasí jsme ve čtvrtek dopoledne šli na obhlídku našeho území, hledání klíčů, týmové hry a později odpoledne jsme vyrazili na túru. Po celou cestu děti plnily úkoly a hrály hry. Po příchodu do MŠ jsme si na večeři dali špekáčky a domácí buchty. Dále následovala pyžamová párty, a pak už hurááááá do pelíšků.

       V pátek ráno po snídani děti našly poslední klíče a dopis, kde byly instrukce, jak lva Alex zachránit. Po splnění všech úkolů jsme si zašli na sladkou odměnu do cukrárny. Po návratu do školky děti našly odměnu od lva Alexe.

       Celý týden se vydařil, děti byly moc hodné, plnily všechny úkoly s plným nasazením. Moc bychom také chtěly poděkovat Vendi Řezníčkové a Alči Machalové za celotýdenní výpomoc s táborem.

     • Ukončení školního roku
      • Ukončení školního roku

      • 30. 6. 2020
      • Zdeněk Vlk

       FOTOGALERIE

       Závěr školního roku 2019/2020 byl trochu jiný, než jsme zvyklí. Žáci 6. - 8. třídy si vysvědčení převzali od svých třídních učitelů už v pátek 26. 6. 2020, naším deváťákům jsme ho předali v rámci Slavnostního vyřazení absolventů v sobotu 27. 6. 2020.

       Žáci prvního stupně si na vysvědčení museli počkat až do úterka 30. 6. 2020. Předávání předcházelo společné shromáždění, při kterém byli žáci oceněni třídními a ředitelskými pochvalami. 

     • Pomohli jsme přírodě, pomohli jsme sobě
      • Pomohli jsme přírodě, pomohli jsme sobě

      • 13. 7. 2020
      • Petra Slováčková

       FOTOGALERIE

       V pátek 26. 6. 2020 nám konečně počasí přálo a naši páťáci mohli uskutečnit již tak dlouho plánovanou akci! Všichni jsme byli plni očekávání, zda jejich úsilí bude odměněno. Zda si jejich blízcí, kamarádi, spolužáci, občané Kašavy, najdou čas a přijdou pomoci přírodě, a tím samozřejmě také sobě. 

       Bohužel účast byla velmi nízká. Přesto tato skutečnost nikoho neodradila. Rozdělili jsme se do pracovních skupin a vydali se do nedalekých lesů a luk. Během necelých dvou hodin se nám podařilo i v tak malém počtu nasbírat vozík plný odpadu. S dobrým pocitem, že jsme alespoň maličko přírodě ulevili, jsme si za odměnu dali guláš, limču a někteří i pivo!

       Mnohokrát děkuji mým páťákům, že zvládli veškerou organizaci tak velké akce! Děkuji za jejich tvořivost, úsilí a především za hlavní myšlenku, která byla při zrodu akce úplně zásadní – uvědomit si, že bez přírody bychom tady nebyli, že je důležité o ni pečovat a vážit si jí.

       Dále velmi děkuji panu starostovi za finanční příspěvek, panu řediteli a paní učitelce Kláře Černochové za velkou pomoc při organizaci. Největší dík patří Vám všem, kteří jste přišli a přiložili ruce k dílu, moc si toho já i moji páťáci vážíme! Děkujeme..

     • 2. třída na výletě
      • 2. třída na výletě

      • 26. 6. 2020
      • M. Vaculová a J. Zemanová

       FOTOGALERIE

       Výlet v okolí Kašavy nesloužil pouze k protažení nohou a společné zábavě při hrách. Děti si prověřily také své pozorovatelské schopnosti a paměť, když cestou zaznamenávaly vše živé, co spatřily.  Nikdo si nestěžoval na nepohodu, i když terén byl po deštích náročný. Dokonce jsme díky Sabince objevili studánku Libušku. Pro některé byla velkým překvapením „pyramida“, kde jsme si dali špekáčkový oběd, odpočinuli si a výlet poté završili v cukrárně. Druhý den jsme si ještě společně zavzpomínali na všechny skvělé a humorné zážitky.

       Děkujeme vám, druháčci, za nádherný den. Ukázali jste nám, že si umíte pomáhat a jste dobří zálesáci. Bylo to krásné rozloučení s tímto školním rokem.

     • Beseda o RC modelech
      • Beseda o RC modelech

      • 26. 6. 2020
      • Zdeňka Krmášková

       FOTOGALERIE

       I žáci sedmé třídy se po několikaměsíční pauze vrátili zpět do školy. Abychom si ulehčili první setkání po dlouhé době, vydali jsme se do přírody a naše kroky zamířily na Vrzavé skály. Další dopoledne bylo věnováno odevzdávání učebnic a také různým administrativním úkonům. Nicméně se našel čas i na besedu o RC modelech. Česko patří mezi velmoci RC Rally – tedy závodů s modely rally aut. Vašek s Danem přinesli do školy své závodní modely a uspořádali v rámci třídy velmi zajímavou besedu. Slova se ujal Vašek a jako zkušený závodník popsal svůj model. Auta do RC závodů jsou pečlivě připravovaná přesně podle reálných závodních aut, včetně nastavení geometrie podvozku, pneumatik, výkonu a dalších technických parametrů. Vyprávěl o závodech na asfaltu, šotolině, sněhu i ledu. Poučil nás o jednotlivých kategoriích v rámci soutěže. Vše doplňoval Daniel svými postřehy. Beseda byla vedena na velmi profesionální úrovni. Ovšem nezůstalo jen u povídání. V závěru besedy šli všichni před školu a oba kluci půjčili své modely všem spolužákům. Před školou si každý vyzkoušel ovládání závodního auta. Věřím, že mnozí již mají v hlavě náplň volného času o blížících se prázdninách.
        

      • Videoklip SVĚTLOMETÍCI

      • 24. 6. 2020
      • Petra Slováčková

       Žáci 5. třídy ve spolupráci s třídní učitelkou natočili videoklip, jehož cílem je rozzářit nejen sebe, ale všechny, kdo toto video zhlédnou - A TO HNED TEĎ!

       Premiérové vysílání klipu proběhlo ve čtvrtek 25. 6. 2020 v 18:00 hodin na YouTube kanálu ZŠ a MŠ Kašava.

     • Preventivka s policistou
      • Preventivka s policistou

      • 22. 6. 2020
      • Petra Drábková

       FOTOGALERIE

       Blížící se prázdniny umožní dětem trávit více času na internetu a bez dozoru rodičů.

       JAK  SE  BEZPEČNĚ  NA  INTERNETU  CHOVAT? Na toto téma proběhl v pátek ve 4. třídě preventivní program.

       Vedení se ujal policista-preventista z Krajské policie ve Zlíně, který dětem předal důležité a cenné informace.

       Na závěr programu proběhla diskuse, kdy se děti dotazovaly na věci, které je zajímaly.

      • Pomozme přírodě, pomozme sobě - ZMĚNA TERMÍNU: pátek 26. 6. 2020

      • 17. 6. 2020
      •  

        

       Žáci 5. třídy

       Pozor, pozor, důležité hlášení! Zanechte všech aktivit a poslouchejte tyto informace.

       Země má už dost odpadků, ale chce držet dietu. Páťáci pro ni vymysleli alespoň trochu pomoci. Co je to za akci? Uklidíme po Kašavě, abychom se tu cítili lépe. Rozdělíme se do skupin a půjdeme na různá místa v Kašavě.

       Kdy, kde a v kolik hodin proběhne akce? Akce proběhne v pátek 26. června od čtyř hodin před školou.

       Těšíme se.

     • Únoroví Smajlíci z družinky
      • Únoroví Smajlíci z družinky

      • 18. 6. 2020
      • Martina Vaculová

       FOTOGALERIE

       Aniž bych tušila, že za pár dní si budeme muset všichni povinně zakrývat obličeje, a že nám často úsměvy zmizí z tváří, vyrobili jsme si s dětmi úsměvy papírové. Fotky posílám dodatečně, protože humor je koření života v krizi i v době pohody.

       Pro toho, kdo pozná všechny modelky a modely, připravím diplom.

     • Jedeme na plný plyn
      • Jedeme na plný plyn

      • 18. 6. 2020
      • Petra Drábková

       FOTOGALERIE

       Po návratu do školních lavic jsme nezaháleli ani chviličku a naskočili opět do „rozjetého vlaku“. Pracujeme samostatně, ve skupinkách a stíháme i sportovat , učíme se mezi sebou koučovat a spolupracovat. Jde nám to skvěle a je to super být zase spolu v partě!

     • Hurá do přírody !
      • Hurá do přírody !

      • 18. 6. 2020
      • Petra Drábková

       FOTOGALERIE

       Počasí se umoudřilo, sluníčko nám vysvitlo a tak je škoda zůstat sedět v lavicích.  Po první vyučovací hodině jsme se vydali směr Vinohrádek. Cestou jsme si procvičili angličtinu, opakovali si poznatky z přírodovědy a také jsme si stihli zahrát několik her, smlsli jsme si na jahodách a dokonce jsme našli pár hříbků. Z Vinohrádku jsme přešli na Sobolici a ke stanovišti Nad přehradou. Celé dopoledne jsme si náramně užili a do školy jsme se vrátili až na oběd. Někteří zchvácení dokonce po obědě pomalu usnuli.

     • Odpolední blok 3. třídy
      • Odpolední blok 3. třídy

      • 11. 6. 2020
      • Hana Metelová

       FOTOGALERIE

       Když nám počasí přeje a je pěkně, trávíme se 3. třídou spoustu času venku. Hrajeme různé hry, chodíme na procházky do lesa, poznáváme rostliny i zvířata. Ovšem šikovní a tvořiví žáci ze 3. třídy si dovedou vymyslet program i za nepříznivého počasí. A právě proto jsme se pustili do výroby hmyzího hotelu. Všichni jsme si společnou výrobu užili a těšíme se, až se počasí umoudří. Je potřeba hotel pořádně dovybavit.
        

     • Dramaťák v karanténě
      • Dramaťák v karanténě

      • 2. 6. 2020
      • Aneta Miklová

       FOTOGALERIE

       Že nemůžou probíhat kroužky v době karantény? To pro nás dramaťáky neplatí :-). Přes celou karanténu jsme se poctivě scházeli, hráli hry, pracovali a tvořili jako správní umělci.

     • Hurá, zpátky ve škole!
      • Hurá, zpátky ve škole!

      • 1. 6. 2020
      • Petra Slováčková

       FOTOGALERIE

       Tak jsme se konečně dočkali! Nejen děti, ale také paní učitelky se velmi těšily, až nastane den, kdy se po více jak dvou měsících se svými žáčky opět potkají ve svých třídách.

       V 5. třídě jsme podle rady pana ministra použili selský rozum a většinu našeho vyučování jsme trávili venku :). Bylo to tak skvělé! Znovu se potkat, povídat si, hrát si a sdílet společnou radost. Prožili jsme skvělý týden plný povídání, hraní her, pohybu, tvoření a opakování učiva zábavným způsobem.

       Myslím si, že nelehké období, které nás potkalo, nám mělo otevřít oči, abychom si začali vážit běžných maličkostí. Například toho, že můžeme být spolu a můžeme chodit do školy.

     • Zápis do MŠ - Rozhodnutí
      • Zápis do MŠ - Rozhodnutí

      • 27. 5. 2020
      • Zdeněk Vlk

       Mateřská škola, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace, rozhodla svým ředitelem podle ustanovení § 34, § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, a v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění, takto:

       Číslo žádosti / Registrační číslo / Výsledek o rozhodnutí

       • KEB8BWDAT7 / ZSKAS-086/2020 / přijat/a
       • Z9RKSBFJNY / ZSKAS-087/2020 / přijat/a

       • GWXEK4Z926 / ZSKAS-088/2020 / přijat/a

       • M4FZREP9CK / ZSKAS-089/2020 / přijat/a

       • 4H96EAK8AX / ZSKAS-090/2020 / přijat/a

       • CEJ948W3MY / ZSKAS-091/2020 / přijat/a

       • 427FCBHYA5 / ZSKAS-092/2020 / přijat/a

       • PH9Z8ZGWMH / ZSKAS-093/2020 / přijat/a

       • X5RT4GYMC7 / ZSKAS-094/2020 / přijat/a

       • 8CFTSZJG62 / ZSKAS-095/2020 / přijat/a

       • 97AJ76FMYD / ZSKAS-099/2020 / nepřijat/a

       • CA4SE2HN8M / ZSKAS-100/2020 / nepřijat/a

       • JYW4YGWKK6 / ZSKAS-101/2020 / nepřijat/a

       Poučení:

       Proti tomuto rozhodnutí lze podat odvolání do 15 dnů ode dne jeho doručení. Odvolání se podává u ředitele mateřské školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace, a rozhoduje o něm Krajský úřad Zlínského kraje.

       Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 - ROZHODNUTÍ